Portugalija-Vilnius

Solo 21

Šūdliavos diena.

Prasidėjo viskas naktį, kai pabudęs supratau, kad palapinėje didžiausia bala. Oho, galvoju, gerai lyja (lyjo stipriai, netgi labai), kad mano palapinės du dugnai nelaiko vandens. Sukėliau rūbus ant tašių, tvirčiau susisukau į miegmaišį, kilimėlis pas mane storas, kaip nors nenuskesiu. Ryte supratau iš kur tiek vandens palapinėje – tris metus ją stačiau neteisingai (nuginiekosau inžinierius, didysis turistas), ne iš tos pusės uždėdavau viršutinio tento atotampas, dėl to vanduo tiesiog kliokdavo į tarpą tarp dviejų dugnų.

Nenuvažiavus nei 20km jau esu šlapias, batai pilni vandens, ir čia tie su kuriais galiu braidyti po balas nesukdamas galvos. Bet greičiausiai šūdkelnių nuo lietaus darbas, pro jas kaip pro rėtį vanduo varo į vidų, tada per kojas į batus. Nors ką čia tie batai, net Marmoto striukė, kuri atlaikydavo visus vandens kiekius, ši kartą, su tuo lietumi ir priešpriešiniu vėju, nebesusitvarkė.

Kaip tyčia kelias toks, kad pakelėje jokios būdelės, kaimuose jokios bažnytėlės, nieko, šlapi medžiai, šlapias asfaltas. 

Kai radau autobusų stotelę, buvau nejuokais permirkęs, kojos žliugsėjo. Kol persirenginėju, pietauju, žinoma, kad lyti nustoja, lenda saulė. Negaliu patikėti. Nes jau buvau susiruošęs imti viešbutį, kuris už kelių šimtų metrų. Bet tai kaip tu varysi į viešbutį, kai oras taisosi? Vėl išvažiavus į kelią, už kelių kilometrų, vėl tas pats stiprus lietus. Kitame miestukyje bučiuoju viešbučių durų rankenas. Spjaunu į viską, esu piktas, šlapias, pavargęs, minu pas žmogu iš warmshowers, iki jo dar likę 36km. Lietus? Px tas lietus, kai taip ar taip jau šlapias.

Kad nebūtų maža, Garmin navigacija, taip pat nusprendė, kad jei jau sunki tau ši diena, tai ir aš paišdykausiu (šioje vietoje turiu pasakyti, kad mano kaltės irgi esama, nesutikrinau kas per maršrutas, juolab, kad kelias dienas prieš tai garminas parinkdavo tiesiog tobulai). Tai taip atsidūriau judriame kelyje su daug fūrų ir tai lietui lyjant! Dar pasivažinėjau po miestą, nors buvo galima jį visai lengvai apvažiuoti. Well played Garmin, well played.

Bet rytoj jau kita diena. 

Tai heinekenai aikš čion, pabendrausim šiek tiek.

One Comments

  • бодрячком

    2018-10-17

    Держись бодрячком, не сдавайся!
    Отоспатся, переждать ливень – тоже не грех 🙂
    П.С. В прибалтике теперь золотая осень…

Comments are closed.