kelionės, Mongolija

Mongolija. Diena 25

Vakare prie ežero verda vietinių gyventojų gyvenimas: mauroja, mekena genami gyvuliai, rėkia juos prižiūrintys žmonės, birbia motociklai, riaumoja keliu važiuojantys sunkvežimiai. Kažkur loja šunys. O virš visko kabo jauno mėnulio pjautuvas. Ir dulkių debesys, sukelti varomų bandų. Triukšmas ir dulkės.

Paryčiais tas pats triukšmas ir dulkės. Prie kakofonijos prisideda dar gulbių gagenimas bei arklių žvengimas.

O diena aušta vėl, eilinį sykį, tobulai graži.

Berašant visi garsai nutyla, girdėti tik negarsūs kolegų balsai; tyla ir ramybė. Turbūt toji aplinkinė ramybė persiduoda į sielą. Išorinė ir vidinė harmonija, jin ir jan.

Toliau: žvyras, smėlis, įkalnės, karštis. Kelio mintys: pyktis, galėčiau užlėkti į tą kalnioką, net tokiu sunkiu dviračiu arba perskrieti aną štai lygumą, tačiau esu priverstas stumdyti tą velnio daiktą; vėliau kankina klausimas, kam man visas šitas vargas; galų gale ramybė ir susitaikymas su keliu ir savimi. Jei kelias leidžia – važiuoju, vieškelis neleidžia – stumiu. Einant šalia dviračio grožiuosi peizažais. Žingsnis, dar vienas ir dar vienas. Gurgžda žvyras po dviračio padangomis, gurgžda žvyras po batų padais.

Kai jau visai dingsta motyvacija taip stumtis į priekį, visada padeda muzika. Ką gi tu, atsitiktinis dienų parinkėjau, ką gi tu man dabar sugrosi?

I was born with the fast fuse – šįkart tai Kasabian. Vėliau – Aw, fuck it I guess I lost – Modest Mouse. Šitie visada priverčia mane šypsotis.

Tokiu pozityvių minčių bei muzikos tempiamas riedu Mongolijos keliais su šypsena, nuovargis kažkur atsitraukė, vėjas gaivus ir į nugarą, o aš judu į priekį. Nesakau, kad link svajonės. Bet link geresnio savęs pažinimo, tai tikrai.

Jau sustojus nakčiai į mūsų stovyklavietę atvažiuoja automobilis, pagyvenusių rusų pora, kaip patys pasakoja, visą dieną matė mūsų padangų paliktas vėžes ir visą dieną tarpusavyje ginčijosi: tai dviratininkai; ne, tai negali būti dviratininkai. Apdovanoja obuoliais, kriaušėmis, pomidorais ir keliais litrais vandens. (stovyklavietė ne prie vandens telkinio, įjungėme vandens taupymo režimą). Labai malonūs žmonės, visai komandai pakyla nuotaika.

Prieš akis bekraštė lyguma, kalnai tolumoje, virš jų įvairių formų debesys; ir, nors jau leidžiasi saulė, dar labai šilta. Dar viena gerai nugyventa diena.

***

↑424 m     ↓166 m     ~1704 m     40,18 km     04:42