kelionės, Kirgizija

Kirgizija. Šešta diena

Labai sunki diena, bent jau man. Bet ne dėl numintų kilometrų, o dėl tąsymosi Naryn mieste. Ir dėl nusileidimo Naryn miesto link – statomas remontuojamas kelias, dulkės, purvas, lekiančios fūros bei sunkvežimiai, pypsintys lengvieji automobiliai.

Naryn ieškome parduotuvių, kuriose turime nusipirkti maisto ir benzino ateinančioms trims savaitėms, dar surandame kavinę (šiaip ne taip), kur gauname pietus. Tokie proletariški, bet skanūs ir maistingi. Miestas pilkas ir niūrus. Kiek gyvenime esu matęs miestų (o jų yra ne tiek jau ir mažai) tai Naryn palieka patį slogiausią įspūdį. Dar tie automobiliai – nesuprantu kaip yra – ar jie be katalizatorių, ar kuras labai prastas – bet visas miestas tiesiog dvokia nesudegusio benzino dūmais.

Nusipirkę visą maistą ir kurą, išsidaliname pirkinius ir susikrauname į krepšius, ant krepšių ir kur tik įmanoma rasti vietos. Mano skaičiavimu ant mano dviračio daugiau nei 55 kg.  Sunku tokį dviratį nuo žemės atplėšti. Sunku vairuoti, sunku minti. Jei anksčiau į kalną buvo tiesiog sunku užvažiuoti, tai dabar tiesiog nebeįmanoma. Džiugina tik tai, kad diena iš dienos dviratė lengvės. Tikiuosi, kad iki to laiko niekas nesulūš.

Niekad gyvenime nesu važiavęs tokiu sunkiu dviračiu.

Stovyklavietė dviejų upių santakoje. Abiejų upių vanduo „baltas“,  t.y. nešvarus, su daug priemaišų. Vienos upės vanduo pilkas, kitos balkšvai rudas. Labai gerai matyti, kur susiduria abiejų upių vanduo.

Nuo šiandien greičiausiai ilgai neturėsime mobilaus ryšio.

***

↑475   ↓669 m   ~2286 m   60,50 km   04:30:08