kelionės, Kirgizija

Kirgizija. Dvylikta diena

Galite atspėti kas vyko naktį? Teisingai. Lijo lietus. Prie beveik nulinės temperatūros. Palapinė labai gražiai pasidengė ledu.

Įveikėme dar vieną perėją. Aukščiausiame taške yra 4021 metrai virš jūros lygio. Pirmą kartą gyvenime kirtau 4 kilometrų ribą. Smagu. Su kolega rėkiam, kiek leidžia plaučiai, o kalnai atsiliepia aidu. Aplink snieguotos viršukalnės ir visiška tyla.

Nusileidžiame pakankamai neblogu žvyrkeliu kokius 600 m. Žemyn važiuoti tai ne aukštyn, turiu pastebėti (ironiškai: captain obvious). Snieguotų viršukalnių vaizdai kerintys. Važiuojame jų link.

Visą dieną makaluojamės maždaug 3,5 kilometrų aukštyje – tai aukštyn, tai žemyn.

Privažiuojame pasienio ruožo su Kinija patikros punktą. Ten buvę pasieniečiai ir vietiniai, buvę poste, smalsauja iš kur, kaip, kiek, už ką ir t. t. Iš pradžių sako, kad leidimas nebegalioja, nes vietoj 8 mėnesio pamato/pagalvoja, kad yra 6. Kažkaip pavyksta juos įtikinti. Praleidžia.

Dienos įvykis – Algirdas gražioje kalnų panoramoje pasiperša Dagnei. Valio valio valio! Turėtume gerti šampaną, bet jo neturime, bet turime limonado Buratinas 🙂

***

↑925 m   ↓912 m   ~3657 m   56,37 km   05:15:31