kelionės, Kirgizija

Kirgizija. Dešimta diena

Kaip patirtis liudija – Kirgizijoje negali nelyti. Visą naktį ir rytą pylė kaip iš kibiro. Tačiau išvažiuojant plieskia saulė, temperatūra pakankamai aukšta. Kirgizai už duoną (5 kepalus), litrą grietinės ir abrikosus paprašo 500 somų, maždaug 8€. Abrikosus suvalgome čia pat – prie dviračių.

Šiandien upelių diena. Po dešimto upeliūkščio perbridimo pamečiau skaičių. Diena įdomi ir graži. Gražūs kalnai. Keliai tokie šiaip sau – nuo pievų keliukų iki didelių akmenų primėtytų keliukų. Visai įdomu tokiais važiuoti, tik kad vidutinis greitis apie 8 km/h.

Tris kartus vos neužklupo lietus – vieną kartą praslinko kaire slėnio puse, antrą – dešine slėnio kalnų keterų puse, o trečią –  kabėjo už nugaros. Pakilo stiprus vėjas, tad į kalną minti nebereikėjo, pievų keliuku dviratis aukštyn judėjo pats. O lietaus tik keli smulkūs lašai. Sėkmė.

Basutės nuo upelių visą dieną taip ir neišdžiūvo.

Vakare, apie 19 valandą (saulė leidžiasi pusę devynių), mano termometras rodo +7; basomis šlapiomis kojomis minti ne itin malonu. Bet jau stojame nakvynei, sausos kojinės ir sausi batai, ach koks tai malonumas.

***

↑477 m   ↓213 m   ~3217 m   41,41 km   04:58:18