kasdienybė

kaip aš tyrinėjau kainas

Nežinau kaip kitiems, bet man parduotuvėje toks jausmas, kad kainos dažniausiai baigaisi dviem devynetais. Kažkada pasiskyręs vieną dieną tinginiavimui pagalvojau – o kaip yra iš tiesų? Kadangi jau beveik 20 metų fiksuoju savo išlaidas ir pajamas tai turiu neblogą duomenų kiekį.

Taigi išlaidų yra ~27000.

Pirmą analizės iteracija – tik paskutinis kainos skaičius.

Grafikas

Antra iteracija – centai.

Grafikas

Išvados? Bent jau mano asmeninėse išlaidose dominuoja 0, o 99 tik trečioje vietoje. Ir kaip visada – tai ką jauti visiškai nesutampa su tai ką suskaičiuoji. Beveik kaip visada gyvenime.

Kam smalsu patyrinėti duomenis ir kaip gavau rezultatus (ir galbūt ką nors pridėti nuo savęs) linkas į google colabs dokumentą.

Duomenų kaupimui naudoju savo sukurtą puslapį. Prie demo versijos galima prisijungti username: demo password: 9J4wj#^zD0eFwS

O jau visiškiems geekams – puslapio kodas githube.

One Comments

  • бодрячком

    2023-06-15

    Pirmos lentelės pirmame stulpelyje skaitmuo (ar vistik skaičius?) 1 kartojasi 2 kartus.
    Unknown, bug…
    Nemažai kainų susideda iš dėmenų. Pvz., jei pirkai 3 sūrelius po 0,59, kažkiek obuolių po 1,99 už kg, vandens už 0,99, kažkiek saldainių po 8,99 ir dar gavai 1% nuolaidą už prekybos tinklo kortelės panaudojimą (t.y. sumokėjai 99% mažmeninės kainos) – kas bus užfiksuota išlaidų ataskaitoje?

Comments are closed.