dviratizmas

jau nebeskaičiuoju kuris kartas

tai tampa šio dienoraščio banalybe – vėl prisiplojau. bet apie viską iš eilės.

važiavau nuo paberžės link mašiogalos žvyrkeliu. su daug akmenų toks, su neblogom skalbimo lentom – vienok eilinis lietuvos žvyrkelis. kažkurioj vietoj priešpriešinis vėjas aprimo ir aš pradėjau spaust, ibo tas žvyro kelias jau buvo lengvai užpi*** pasiekus apie 32km/h kur buvęs kur nebuvęs, koks tai kaimietis sumastė sukt kairėn, o dviratininkas jam – buvęs nebuvęs. dėjau ant stabdžių. o greitis tai… o po ratais ne asfaltas. skridau per vairą. toli ir ilgai. (dabar, jau praėjus šiek tiek laiko, galvoju, kad gal vis tik ne geriausias variantas buvo stabdymas. galvoju, gal būčiau pralindęs. bet to mūšio kardais tik lūzeriai mojuoja)

reziumuojant. sulaužiau dešinį raktikaulį. ne suskaldžiau, ne dar kaip nors pažeidžiau – padalinau į dvi dalis. raktikaulis, kaip žinia kaulas pakankamai tiesus. o rentgeno nuotraukoj jis pas mane puikavosi beveik idealiu 90 lapsnių kampu. g12 tą gali patvirtint, ir jis matė 😉

dar gerai jobinau ir su galva į žemę. gerai kad buvau su šalmu. čia jauniesiems pridurkams galvojantiems, kad dviratininkams nereikia šalmų, šiek tiek nuotraukų ( 1 2 3 ). ir jei jūs turint na nors šiek tiek košės galvos ir nors trupinėlį fantazijos – įsivaizduokit kas, prie tokios smūgio energijos ir žvyrkelio akmenų, būtų likę iš galvos. pagalvojot? žinot atsakymą? ir jei atsakymas – man taip neatsitiks – galvokit iš naujo.

ką praradau: 2,5 mėnesiams sportą (dviračius, suplanuotą bėgiojimą, suplanuotus kovos menus), kelioms savaitėms fotografavimą, kelioms svaitėms judėjimo laisvę.

ką atradau: draugus kurie tave surenka, atveža ir palaiko.

ir ne, aš nemesiu dviratizmo, ir nichuja nesigailėjau, ir nesigailiu, ir nesigailėsiu.

29 Comments

 • brb asdf

  2008-06-01

  thumbs up!

 • meta

  2008-06-02

  negalvojai dar pradėt rašyt dienoraščio, kaip laikas, vieta, greitis ir trauma? .)

  bet tikrai džiaugiuos, kad finale nors ribotai, bet viskas ok.)

 • Kaimynas

  2008-06-02

  Šalmas? Kažkas naujo 🙂 Sveikinu pradėjus pastarąjį naudoti.

 • Tautvydas

  2008-06-02

  bl, tai vasaros pasivažinėjimams xana? sorry aišku, kad pirma mintis būtent tokia, bet kaip tu pats ir parašei – tai jau tampa tavo įpročiu 😉 gal vistik mtb nėr pats blogiausias variantas, m? nors spėju ir aš ten būčiau skridęs, tik gal arčiau :)))
  o dėl šalmų tai jei neįkalei, tai ir neįkalsi. deja.
  Na ką darysi, sveik, lauksiu kol vėl ant balno sėsi.

 • Tautvydas

  2008-06-02

  p.s. o bestija kaip? smarkiai nukentėjo?

 • nezinomas

  2008-06-02

  bestija, ok. dabar artimiausias pasivėžinimas tik rugsėjo pabaigoj.

 • apb

  2008-06-02

  kažkas su tavo dviratininko karma negerai.. 🙁

 • bur

  2008-06-02

  sakai, pridurkams? o ar tau šalmas galvą apsaugojo? abejoju 🙂

  aš pats visada važinėju su šalmu. tačiau jei tu ne pridurkas ir nori gyventi unikalioje valstybėje pasaulyje su idiotiškais įstatymais, tai pirmyn, palaikyk seimą, o ne jaunuosius pridurkus. mes kalbam ne apie "reikia" ir ne apie "nereikia" – mes kalbam apie seimo darbus ne ta linkme. ne ta linkme (labai sėkminga), kuria juda pusė pasaulio.

 • bur

  2008-06-02

  va kaip atrodys naujasis įstatymas, jei jį priims: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska .showdoc_l?p_id=320431 . kaip ir visame pasaulyje, čia šalmą užsidėti rekomenduojama. jau apie tai rašiau savo pridurkiniame bloge.

 • Tautvydas

  2008-06-02

  bur,
  tai gal ir visą KET padarom "rekomenduojamą" ? Jei taip tiki mūsų tautiečių sveiku protu.
  pvz. vaikščioti šaligatviais, o ne dviračių takais irgi reikia (ne rekomenduojama), tačiau abosliučiai daugumai ant to nusišvilpt. O tu apie rekomendacijas kažkokias kalbi. tavo minimi turistai patys pirmieji lietuvoje ir su šalmais ir su liemenėm važinėt pradėjo (matyt jau teko girdėt apie "pagarbą" dviratininkams mūsų šalyje)

 • g12

  2008-06-02

  Oba, tiksliai 🙂 Rekomenduojam laikytis KET, kad nebūtų pažeistos vairuotojų teisės :)))

 • nezinomas

  2008-06-02

  bur,

  jei sugebėtum atidžiau skaityt mano tekstą, tai pamatytum, kad vien šalmo dėka aš vis dar gyvas.

 • bur

  2008-06-02

  nezinomas, tai ką, mano geras draugas irgi tik šalmo dėka gyvas. ir todėl aš visada su šalmu. tačiau nereikia vadinti manęs jaunuoju pridurku dėl to, kad aš noriu, jog nebūtume vienintėlė valstybė kurioje šalmai ir liemenės yra privalomi. jau ir taip esame vienintėlė valstybė, kuri atsisakė 12 milijonų, skirtų dviračių takams. tokie įstatymai dviratininkams ir dviračių propagavimui yra visiškai blogi, nes jie neskatina naudotis dviračiu dėl nepatogumo.

  visoje europoje pripažinta, kad šalmas yra neefektyvi apsaugos priemonė. jei tu lakstai bele kaip ir bet kur, tai aišku šalmas dažnai pravers, tačiau daugybė žmonių nelaksto, o ramiai važiuoja rytais į darbą ir atgal. privalomas šalmas ir liemenė yra blogai ir dėl to, kad dėka tokio įstatymo (jei jis būtų), daugybė dviračių miestuose būtų nebenaudojami, nes daugybė žmonių dėl to nepatogumo rinktųsi automobilį. o tai dar papildomas šūdo kvapas ir taip užterštam mūsų orui.

  kiekvienas už savo saugumą esame atsakingi patys, todėl ir spręskime kas mums geriau. jei nori, kad tavo vaikas važinėtų su šalmu, tai jam ir liepk, tačiau koks tau skirtumas, kaip važinės petras, jonas ar antanas? neįžvelgiu logikos jūsų požiūryje.

 • bur

  2008-06-02

  ir kadangi mėgstu double post'us, tai dar pasakysiu – nieko nebūčiau tau sakęs, nes skirtingos nuomonės yra gerai. tačiau nereikia manęs vadinti jaunuoju pridurku.

 • Kaimynas

  2008-06-02

  Brol, tu ne jaunasis pridurkas, o visiškas idiotas (su visa derama pagarba). Esi girdėjęs posakį "beždžionė su granata"? Jis apie tokius, kurių interesus tu gini (nors pats su šalmu važinėji!) ir veikiausiai apie tave patį.

 • nezinomas

  2008-06-03

  bur nejaugi pas tave galvoj toks vakuumas, kad neįstengi suvokti paprastos minties: ir ramiai važiuodamas į darbą dviračiu taku, gali labai sėkmingai nusitėkšt. nejau tau formulėm ir skaičiais reiks parodyt, su kokia jėga galima liuobti neapsaugotą makaulę į žemę.

  ar manai kad tie rėksniai prieš šalmus, tokie afigieni profesionalai kad niekad, na niekad negriuva?

  ir dar klausimas laisvalaikio pamąstymui: nejaugi mūsų visuomenė jau tokia sąmoninga, kad rekomendacijas priima kaip dalykus kuriuos reikia vykdyti?

 • kitas pridurkas

  2008-06-03

  Taip, šalmas gerai. Tačiau laiku ir vietoje.
  Kai lėksiu pas bobutę į sodą, užsidėsiu šalmą, nes suprantu, jog to reikia.
  Tačiau važiuojant iki parduotuvės su kašiuku vienoj rankoj, liemenę dėvėti yra, na…pats pagalvok 😉

  Kalbant apie formules ir draudimus, manau galima būtų pabandyt palyginti (formulėmis :D) :
  a) riziką mirti nuo rūkymo
  b) riziką mirti nuo neuždėto šalmo
  ir tada kalbėti apie tikras grėsmes (o gal palietus šią temą atsiras tokie pasisakymai "mano sveikata – ką noriu, tą darau" bei kitoks argumentavimas liberalumo poreikiu?)

 • bur

  2008-06-03

  nezinamas, taip važiuodamas į darbą gali nusitėkšt – tai dėvėk šalmą! visi sutinkam. tačiau koks tau skirtumas, ar aš dėvėsiu, kai važiuosiu į darbą ir nusitėkšiu? kas tau nuo to bus blogiau, jei aš, tau visiškai nepažįstamas, nusitėkšiu? ačiū, bet mano sveikata gali nesirūpinti, pasirūpinsiu pats. lygiai taip pat pasakytų ir daugybė kitų žmonių. todėl man ir atrodo, kad mes (tavo minimi pridurkai) esam teisesni šiuo atveju, nes mes rėkaujam dėl žmonių pasirinkimo laisvės, o tu rėki dėl dar didesnio pasirinkimo laisvės suvaržymo.

  ir dar vienas skirtumas – mes, rėkaudami, kitų pridurkais nevadinam.

  Kaimyne, nėra ką su tavim nė kalbėt, kai esi tik menkysta, kuris kitus šiaip sau idiotais vadina.

 • nezinomas

  2008-06-03

  kitam pridurkui, keleta citatu:

  The average careful bicyclist may still crash every 4,500 miles, according to the Bicycle Helmet Safety Institute. Although collisions with cars or other vehicles are likely to be the most serious, even a low-speed fall on a bicycle path can be dangerous. iš čia (atkreipti dėmesį į žodį careful)

  There has always been a dilemma between safety and comfort. Many people (especially the physicists and safety-conscious riders) agree to the wearing of bicycle helmets because they reduce the chance of head injuries. The government also agrees to this, but mainly because high casualties give the country a bad image. On the other hand, many people find bicycle helmets troublesome – because they cost a lot of money, have
  to be replaced when damaged, and most importantly – are uncomfortable to wear. Some people prefer to ride their bicycles without helmets because they enjoy the wind blowing against their hair; cannot be bothered to wear and adjust helmets; or because they think it makes them look more competent and ‘cooler’ without protection. iš  čia 

  As a famous study showed years ago, helmets prevent about 85 percent of head injuries and 88 percent of brain injuries. Those are good odds. iš čia.

 • nezinomas

  2008-06-03

  bur dėl to koks man skirtumas dėl to ar tu važinėsi su šalmu, ar be jo. man, kaip cinikui, tai giliai dzin, kad tu prisitvosi, bet kaip mokesčių mokėtojui labai netgi ne dzin. ir pacituosiu g12, labai panašioj dskusijoj:

  daug didesnė statistinė tikimybė, kad tie idiotai užsilenkinės ne
  negyvenamoj vietovėj ir patys savęs nepalaidos užsilenkdami. Tai
  tikriausiai beveik visada bus tas žmogus, kuris turės krapštyti
  svetimas smegenis nuo asfalto ar bordiūro. Ir to žmogaus gaila, o dar
  ir už bandymą reanimuoti, greituškės brigadą ir visą kitą stuff mes su
  tavimi mokėsim iš savo kišenės 🙂

 • kitas pridurkas

  2008-06-03

  O tai kurioj vietoj rūkymo ir šalmų nedėvėjimo rizikos palyginimas? Turbūt nepastebėjau…

 • g12

  2008-06-03

  Uoj, mirsiu, atsirado tikinčių mirčių nuo rūkymo statistika :))) Gal dar įtraukiam į reikalą apie dviračių šalmus statistiką būti pagrobtam ateivių? Irgi galima būtų kokių formulių filologams lapą pripiešt, su kringeliais visokiais :)))

 • kitas pridurkas

  2008-06-03

  O kuo skiriasi rūkalių mirčių statistiką nuo šalmų nedėvėtojų statistika?

 • g12

  2008-06-03

  Įrodomumu 🙂

 • kitas pridurkas

  2008-06-03

  Oj, prasideda žaidimai 😀
  statistika yra statistika ir nieko čia nepadarysi.
  Pasaulio gelbėtojams siūlau susikoncentruoti į:
  1) Bendravimo etiketą
  2) Tikrųjų globalinių problemų sprendimą

 • Kaimynas

  2008-06-03

  O taip 🙂 Tai padarė mano dieną, ačiū. Gerb. jaunieji visiški idiotai, dėvintys šalmus, nors pastarieji (moksliškai įrodyta!) neapsaugo jūsų, gal paaiškintumėte man menkystai, kokiu tikslu pastaruosiuos dėvite?

  Matai Nežinomas, būčiau prisistatęs taip, kaip mane dalis žino, surauktų marmūzes, nurytų kartėlį ir nesiveltu į diskusijas, o dabar net menkysta išvadino 🙂 Jėga 🙂

 • pbg

  2008-06-03

  nu bet tu blet ir sugebi

 • madikas

  2008-06-04

  Gal jau laikas dubleriams pavojingus triukus perleisti 🙂

 • besar

  2008-07-02

  sekmingai sveikti

Comments are closed.