5 Comments

 • kept

  2010-09-07

  Sveiki.
  Neseniai pats gavau tokį daiktą ir esu visiškai žalias fotografuojant juostiniu fotoaparatu. Gal pamenat kokį išlaikymą ir diafragmą nustatėte atlikdami šį kadrą?
  Nes nutiko taip, kad ir aš, kaip ir Jūs gegužę, aptikau lobį – nemažai Smena juostelių – 64 ir 125 jautrumo. Jų galiojimas taip pat baigėsi ~1991-1992 m. Kol kas palengva fotografuoju eksperimentuodamas, bet šiandien dvi juosteles nešiu į foto atelje išsiaiškinti ar juostelės dar geros ir ar aš gerai spėlioju išlaikymą 🙂 O kaip Jūsų patirtis su iš galiojimo išėjusiomis juostelėmis?

 • nezinomas

  2010-09-07

  šią nuotrauką dariau taip seniai, kad nebeprisimenu nei išlaikymo, nei diafragmos.

  su iš galiojimo išėjusiomis juostelėmis darau labai paprastai – jas eksponuoju dvigubai mažesnio jautrumo, nei jos yra. t.y. savo turimas svema iso 64, eksponuoju kaip iso 32 juosteles. nuotraukos iš taip eksponuotos juostelės gavosi daugiau nei puikios 😉 kadangi iso toks žemas, juostelė gaunasi ‘lėta’ ir todėl geriausia fotografuoti esant pakankamai stipriam apšvietimui, pvz. itin saulėtomis dienomis.

 • kept

  2010-09-14

  Ha, ir tikrai – juostelės vadinasi “Svema”, o “Smena”, kaip aš nedaskaitęs maniau. Nesvarbu 🙂
  Šiandien pagaliau gavau savo išryškintas „senąsias” juosteles. Nukeliavau pasidaryti kelias nuotraukas ir laukiu rezultatų. Ar būtų įdomu pamatyti?

 • nezinomas

  2010-09-14

  žinoma 🙂

 • kept

  2010-09-15

  http://www.flickr.com/photos/slip-up
  Štai, sukūriau šiokį tokį rinkinuką. Pradmenys, žodžiu..:)
  Jei neapsunkinčiau – labai laukiu nuomonės ir patarimų pradedančiajam.

Comments are closed.