kelionės, Kirgizija

Kirgizija. Keturiolikta diena

Naktį, taip taip, vėl lyja. O paryčiais dar įdomiau – pradeda snigti, kyla vėjas, pusto, drebia šlapią sniegą. Ko jau ko, o sniego šioje kelionėje nesitikėjau. Kiek esu girdėjęs tokie tad yra permainingi kalnų orai.

Vakar ištiesinau galinį ratą. Besikrapštydamas su ratu pastebėjau, kad priekinė bagažinė yra sulūžus. O_o. Gerai, kad dėkinga vieta. Klijuoju ir naudoju užtraukiamus dirželius. Iki kelionės pabaigos turėtų laikyti.

Ką tik pakilome į pirmą kalną – 3825 m. Laukia smagus nusileidimas – po to vėl pakilimas. Nusileidžiame iki 3,6 km ir vėl kylame iki 3,9 km. Veikti yra ką.

Kita dienos pusė – nusileidi į upės slėnį, kyli iš jo. Ir taip daugiau nei 5 kartus. O įkalnės tokios…  ghrrrrr. Vienoje vietoje kompiuteris rodo 21%.

Vakare, kur planavome įsikurti nakčiai, vietinių gyventojų trobos. Važiuojame pro juos. Pasirodo tai ne gyventojai, tai reindžeriai (taip jie patys save vadina), o mūsų tolimesnė trasa eina per kažkokį nacionalinį, labai saugomą parką, kuriame gyvena snieginiai leopardai. Norint važiuoti per šį parką reikalingi leidimai, kurių mes, deja, neturime.

Reindžeriai geranoriški, kaip ir su jais savanoriaujantys jauni prancūzai, turbūt praleistų, bet laikosi instrukcijų (o tai Kirgizijoje labai neįprasta). Skambina palydoviniu telefonu parko direktoriui, galbūt jis duos leidimą. Neduoda. Tada skambina antrą kartą, kalbu aš su tuo mistiniu direktoriumi. Bandau ir taip ir anaip, tačiau derybininkas iš manęs prastas. Atsakymas – ne. Deryboms daug laiko nėra, nes šalia trypia prancūziokas, aš jį suprantu, palydovinis telefonas yra jo, pokalbiai nemenkus pinigus kainuoja.

Stovyklavietė šalia reindžerių. Vakaras ir liūdnas, ir nelabai. Važiuosime kitu maršrutu. Teks grįžti tuo keliu kuriuo atvažiavome. Kartosis paskutinės dienos maršrutas – tai labiausiai demotyvuoja. Liūdina ir šiaurinis vėjas, kuris visą kelią iki šios vietos pūtė į nugarą, o grįžtant atgal, teks važiuoti tiesiai į jį. Vėjas pakankamai stiprus ir siaubingas šaltas. Nedžiugina.

Galime baigti maisto taupymo režimą ir valgyti kiek lenda, maisto turime dar dviem savaitėms, o iki Karakol, mūsų paskutinio kelionės taško, tinginiaujant, yra septynios dienos kelio.

***

↑983 m   ↓1236 m   ~3374 m   54,54 km   05:18:15