RSS atnaujinimas

2016.09.20, 19:32

Kadangį numarinu unknownbug mano programuotą variklį ir pereinu ant wordpress, prašau, tų kurie skaito RSS feedus atnaujinti jų adresus:

įrašai http://unknownbug.net/nezinomas/feed/

komentarai http://unknownbug.net/nezinomas/comments/feed/k

Mongolija. Žemėlapis

2016.09.20, 10:02

Mongolija. Grįžus

2016.09.12, 14:49

Pradžioje šiek tiek statistikos. Nuvažiavome 1040km, per visą kelionę pakilome į 14.000 metrų kalną, pedalus sukome 25 dienas, pati kelionė tęsėsi 30 dienų.

Mongolija graži šalis. Nors tiksliau turėčiau sakyti toji Mongolijos dalis per kurią važiavau - Altajaus kalnus. Man - kalnai visada gražu, visada smagu važiuoti, nors tai reikalauja daug daugiau jėgų nei važiavimas lygumomis.

Prisimenu tą kalnų grožį, ežerus, naktinį dangų. Ir tąją ramybę, išorinę bei vidinę, kurią radau tuose kalnuose. 

Prisimenu tą vėją, šaltą ir stiprų, pučiantį į veidą, pučiantį į nugarą; gūsius, kurie verčia iš kojų ir tylą sieloje. Galbūt, vis tik, vardas turi daugiau įtakos tai kas patinka ir tai kuo tampame, nei anksčiau maniau. 

Prisimenu tą dienų dienomis lydėjusį kobalto spalvos, be jokio debesėlio, dangų. Zenite tamsaus mėlynumo, horizonte balto žydrumo. Atsigulus ant nugaros, susidėjus rankas virš galvos žvilgsnis už nieko nekliuva, tik skęsta beribėje mėlynoje bedugnėje, skęsta akių tinklainėje, skęsta sieloje. Ir tada nebelieka jokių minčių, nebelieka tavęs, yra tik tas beribis, visą apimantis mėlynumas.

Prisimenu tą tylą. Kur gali išgirsti kaip vėjas šiurena jau pradėjusią gelsti kalnų žolę; tylų upokšnio vandens gurgenimą per nugludintus akmenis. Tylą, kurioje gali išgirsti kaip plaka tavoji širdis. Kur laiką gali matuoti tais dūžiais. 

Prisimenu tuos beprotiškai ir neįtikėtinai prastus kelius: akmenuotus, žvyruotus, smėlėtus, duobėtus. Ir kai iš nuovargio lūpose dingdavo šypsena, kai iš nuovargio bet kokia veikla prarasdavo prasmę, padėdavo muzika. Toji muzikoje gyvenanti harmonija temdavo už ausų į priekį, kai nebelikdavo jėgų anei prasmės.

Ir štai, vakar visa tai baigėsi. Jaučiu kaip į sielą, milimetras po milimetro sėlina post kelioninė depresija, bet turiu ją kuo šiek tiek apmalšinti - darbu prie dienoraščio įrašų. Mongoliškas dienoraštis ir panašus į praėjusius dienoraščius ir visiškai skirtingas.

Mongolija. Prieš pradedant

2016.08.12, 08:37

Ryt, su dar penkiais kolegomis keliautojais, išvažiuoju į šiokį tokį nuotykį - kelionę po Mongoliją dviračiais. Daiktai supakuoti jau vakar, dviratis dėžėje jau nuo pirmadienio, liko darbe praleisti šią dieną ir jau ryt pajudėsim kalnų link. Tačiau, pradžioje, kaip ir kiekvienais metais, reikia susidoroti su prieškelioniniais demonais.

Tiems kam įdomu, mūsų nuotykis bus dokumentuojamas šiame puslapyje - http://keliones.spikis.lt/Kelione/Mongolija_2016. Skaitykite, o svarbiausia - komentuokite. Atrodo, kas tas komentaras, keli žodžiai ir tiek. Tačiau, atėjus vakarui, kai esi nusikalęs nuo dviračio stūmimo į nežmoniško statumo kalną ar praleidęs visą dieną lietuje, tie keli žodžiai labai daug reiškia.

Update: ryt, šeštadienį, rugpjūčio 13d, 12:30 per TV6 rodys praėjusių metų mūsų kelionės dokumentinį filmą "Dviračiais per Kirgiziją". Tame filme galima pamatyti ir mane :)

Programuotojo mėgėjo godos

2016.07.22, 14:43

Prieš kiek laiko pradėjau skaityti bei realybėje taikyti Professional Refactoring in Visual Basic knygoje minimus metodus.

Šiandien git repositorijoje matau:

Branch 'develop' ahead 177 commits.

Heh.

git checkout master.

O_O. Mamamija. O_O

git merge.

Taip ir gyvenam

Surly: diena 3. Pabaiga

2016.06.11, 19:53

Ir kitos dienos testinis važiavimas

Surly: diena 2

2016.06.10, 09:44

Visas vakaras praleistas su trosais, šarvais ir laidais.

Surly: diena 1

2016.06.09, 08:34

Surly: diena 0

2016.06.07, 15:31

Day zero. Pradedam surinkimo darbus.

liemenė, bl

2016.05.13, 13:48

Manau, kad mano balsas eina į /dev/null obettačiau, žmonės rėkiantys, kodėl važiuoji dviračiu be šviesą atspindinčios liemenės pasiskaitykit _atidžiai_ KET.

8.64 (...) Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale - raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Tas žodis "arba" ką reiškia lietuvių kalboje, a? Ir kuris paros metas paminėtas?

Filmas "Dviračiais per Kirgiziją"

2016.04.19, 08:38

Kas dėl vienokių ar kitokių priežasčių nespėjo pamatyti filmo apie mūsų kelionę per Kirgiziją dabar gali jį nusipirkti Špikio e.shop'e. Ir patogiai įsitaisę ant sofos pažiūrėti kaip penkti keistuoliai vargsta, šąla, murgdosi po purvus Kirgizijos kalnuose.