kaip.tik.ten del.icio.us five minutes of heaven

2011.04.12, 09:47

Retai kada žiūriu psichologinius filmus, o dar iš VTKF (2010).

Per prievartą pažiūrėjus kelias "beleberdas", kaip antai  Air Doll (japonų marazmas, kurio nesuprasi nebūdamas japonu), The Limits of Control (Jarmusch'as savo stilium paliekantis daugiau klausimų nei atsakymų), ir netgi visų giriamą  Dogtooth (wtf???), nieko nesitikėjau ir iš Five minutes of heaven.


Panašiai ir buvo. Pradžioje. Airių UVF judėjimo narys, nušauna kataliką, bet per klaidą palieka gyvą jo brolį. O toliau... virtinė monologų, su mažai veiksmo ir daug retorinių klausimų. Požiūris abiejų veikėjų į visą šią situaciją po 35 metų. Bandymai susitaikyti, konfrontacija ir ... pabaiga. Ir po to dar reklama nemokamo konsultacijų telefono dėl psichologinių problemų.


Pats filmas iš tikro gan nuobodus, kol nepradedi sekti visų veikėjų žodžių, nepradedi stebėti emocijų ir jų kaitos. Abu aktoriai matyti, bet mažai girdėti, tačiau vaidyba.. Stebėti veikėjų emocinę būklę, štai kas buvo įdomu. Kiekvienas žodis, kiekvienas apmąstymas, netgi dialogai su pašaliniais veikėjais (kurie panašu buvo skirti tik tam, kad visas filmas nebūtų tik nesibaigiantys monologai). Viskas atsispindėjo emocijose. Ir per visą filmą jų kaita, evoliucija ir rezultatai tiesiog stulbinantys.


Džy, nemėgstu emocinių/psichologinių filmų, bet tai buvo tai, ką verta pažiūrėti, ką sukramsnojau su malonumu, ir net nusivyliau, kad jau baigėsi. 

 

Tiesa, IMDB jį kategorizuoja kaip Crime/Drama/Thriller, apie psichologija neužsimena, bet būtent dėl to verta filmą pažiūrėti.

 

kaip.tik.ten del.icio.us Avataras: Kamerono pakilimas ir nuopolis

2010.02.05, 09:44

Ne, iš tikro vertinant kaip filmą iš šalies, tikrai palieka įspūdį. Visi tie prabangus efektai, grafika, 3D.

Net užmiršti ypatingai lėkštą ir nuvalkiotą scenarijų, nors ir bandytą išgelbėti keliomis unikaliomis detalėmis (pvz. pati avatarų įdėja, arba niekur negirdėti namtyti minčių susijungimai su gyvūnais).

Bet įvertinus filmą iš sci-fi mėgėjo pozicijų, pamatai kad nėra ko vertinti. Na taip, galime praignoruoti tą nežemiškos kilmės būtybių neįtikėtiną panašumą į žemiškos kilmės būtybes. Pasak vieno rašytojo (sorry, nepamenu kokio), protingų gyvybės formų evoliucija turėtų eiti ta pačia kryptimi. Bet akis tiesiog bado kiti naivių bruožai. Neugi aš vienintelis pastebėjau, kad visa naivių kultūrą sukurta indėnų pagrindu? Ir ne šiaip detalės, o viskas! Ir kas gali įsivaizduoti, kad nežemiška gyvybės forma demonstruos savo palankumą vieni kitiems taip pat, kaip tą daro žmonės, t.y. rodydami dantis (t.y. šypsodamiesi).

Tai tik dar labiau patvirtina Disnėjiškas šaknis, kai buvo paimtas nuvalkiotas, bet visada holyvūūūde veikiantis scenarijus - meilė ir karas (arba atvirkščiai), ir aplipdytas neįtikėtina gausa efektų. 

O ką jau bekalbėt apie auditoriją pavergiančios niekučius kaip antai šviečiančios samanos, skraidančios uolos, neįmanomius (ar ne taip titruotojai išvertė unobtainium?), skraidantys mąstantys pukeliai. Netgi visa svetimo pasaulio fauna pavogta iš kažkokio žaidimo (atsiprašau, neberadau nuorodos, bet būtinai įdėsiu jei rasiu).

 

Taigi nieko ypatingo, tik didelis burbulas.. o gal krūvą?..

Labai eilinį kart bus gėda oskaram, jei šis filmas gaus apdovanojimų, apart už geriausius efektus. O ir tų pačių labai mažai buvo, viskas nupiešta..

kaip.tik.ten del.icio.us Resident Evil traileris

2007.06.27, 09:50

pažiūrėjau vakar trailerį, tai tokia nostalgija užplūdo.
negana to, kad pagaliau sulauksim tesinio mėgstamiausios cinema serijos, tai dar ir tokia paralelė su geriausio pasaulyje žaidimo serija...