kaip.tik.ten del.icio.us apie trečio pasaulio šalį

2010.09.10, 10:18

jei manote, kad Lietuvoje vyrauja chaosas - klystate.

Marginal revolution pateikia nuorodą į vieną gan išsamų ir su real-life pavyzdžiais straipsnį. Tiesa, vyraujanti kita istorija, bet norint suprasti jos esmę, pateikiami ir kiti faktai.

Keletas pavyzdžių:

<..>

The way they were keeping track of their finances—they knew how much they had agreed to spend, but no one was keeping track of what he had actually spent. It wasn’t even what you would call an emerging economy. It was a Third World country. 

<..>

The average state railroad employee earns 65,000 euros a year. Twenty years ago a successful businessman turned minister of finance named Stefanos Manos pointed out that it would be cheaper to put all Greece’s rail passengers into taxicabs: it’s still true. 

<..> 

 more than 600 Greek professions somehow managed to get themselves classified as arduous: hairdressers, radio announcers, waiters, musicians, and on and on and on

 

ir taip toliau ir taip toliau..

Neisbaigianti euforijos banga, ir besiplečianti šikna. Skaitant net sunku susilaikyt nenusikeikus. Pilnai palaikau slovakus. kurie nusprendė neprisidėti prie paskolos lodariams. Vistiek gi niekada negrąžins.

 

Taigi klausimas skeptikams - ar geriau įsivaizduot kad tu gerai gyveni, prasiskolint, ir paskui visą gyvenimą streikuot ir elgetaut, kuo neabejoju graikai ir baigs, ar pakentėt naktines reformas (kad ir nesąmoningas kartais) ir ... na tikiuos mes tikrai kažkada gyvensime geriau.

kaip.tik.ten del.icio.us "fast writing", arba koks būna rezultatas kai rašai nemąstydamas

2010.07.29, 10:30

 „Topo centrui“ priklauso 24-os parduotuvės 25-uose šalies miestuose.

(c) vz link

kaip.tik.ten del.icio.us ar norėtum gyventi ambalijoje?

2010.07.27, 14:44

Kaži, ar kas įvardins tiksliai, kiek reikia pavogti, kad tau po mirties šikną laižytų ar herojum vadintų? didžiuliai prichvatizacijos mąstai, mafijinės struktūros ir kiti "ranka ranką plauna"... "Atkato" kaip įsivaizduoju ne vienas milijardas. O dar garbė kokia!

 

Tokios va tai žinios sužavėjo vakar per tv, kad didžiausio Lietuvos vagies ir parsidavėlio vardu nori kažką pavadint. Ne tai, kad liberalų kultūristų paminklėlį išplautą per VEKS, kaip kad jie mėgsta. Gal net miestelį visą.

Ir pavadinti jį "Algirdija".

Nors ne, gal geriau "Ambalija".

 

Priminė tą seną gerą anekdotą

LTSR apsireiškė šūlas iš CK ir sako:

- Kodėl pas jus nėra Lenino vardu jokio miesto pavadinto? Visos TSR turi (Leningrad, Leninovostok ir pan.), o jūs va ir neturit?

- Kaip neturim - turim. Lentvaris! 

 

 

Tai gal ir čia užteks kažką panašaus rasti?

 

O tai paskui po 20 metų kai išmirs visi CK pakalikai ir kitos šiukšlės kurios čia šika po nepriklausomybės atkūrimo, ir bus perrašyta Nepriklausomos Lietuvos istorija, Ambalijai vėl pavadinimą keisti atgal į Kaišiadorius?

 

 

kaip.tik.ten del.icio.us amb kala į klyną

2009.10.29, 08:27

amb išlindo iš savo prabangios vilos ir pradėjo šiaušti plunksnas. Ar ne sutapimas, kad išlindo kaip tik tada kai prireikė pinigų savo paminklui? Ką ten prireikė - geriau sakykim pagailo savo.. turbūt per mažai prisivogė... Savo laiku

Kubilas Bubilius atsisakė duoti. Tad gal tikisi atgal poną 20% pasodinti, kad tas vėl sušelptų? Na taip, misteris 20% gal ir geriau buvo, negailėjo pinigų vargšam pensininkui paminklo statyboms...

 

 Laukiam politinio susidorojimo...

kaip.tik.ten del.icio.us Starptautiska lidosta "Riga"

2009.08.12, 12:58

šį kart braliukai latviešai pasistengė pakliūt į šią kategoriją.

"Didžiausiame Blatijos šalių" oro uoste automobilių parkingas kainuoja 1LVL už pusvalandį. O jei stovi pusvalandį ir vieną minutę, mokėsi jau 2 LVL.(Vilniaus TOA kai paskutinį kartą teko susidurt, buvo apvalinama 10-15 min. skirtumu, ar dabar dar vis?)

Negana to, norėdamas išsikeisti litus į jų varganus latus, dar kartelį nustebau. Iškaba skelbė, kad litus perka po 0,18 santimų, tačiau "pardavėja" išdydžiai pareiškė, kad latas man kainuos beveik 8 litus (ar bent jau taip supratau iš jos manieringos kalbėsenos jų tautine kalba - rusų). Na aš matematikos daktaras, bet ir man aišku, kad 100/18~=5.5, o ne 8.

Negana to, metalinės valiūtos jie nepriima.

Finale - pusvalandžio ir vienos minutės parkingas kainavo 20 litų. Plius gavau krūvą beverčių monetų, kurias galima sumėtyti į šalia esantį fontaną.

 

Tad visai nenuostabu, kad jų šalis sėdi ekonominėj šiknoj.

kaip.tik.ten del.icio.us ar už tai nebaudžiama?

2009.05.08, 08:23

Toks visai nesenas atradimas yra `portalas` pavadinimu pigutis.lt. Puslapyje paprasčiausiai skelbiamos vadinamos `akcijos` didžiausiuose prekybos centruose.

Paskutiniame jų naujienlaikraštyje pastebėjau tokį punktą:

RIMI akcija - Brendis GRAND CAVALIER (38%, 0,5 ltr) - 19,79 Lt (buvo - 23,78 Lt)

Įdomiausia yra tai, kad prieš porą savaičių pirkau būtent tokį kiekį būtent tokio brendžio būtent tokioj parduotuvėj, ir gerai pamenu, kad jokios akcijos nebuvo. Ir kainavo jis būtent tiek, t.y. 19,79 Lt.

Taigi naturalus klausimas, ar už tokius dalykus nėra baudžiama? "Melaginga reklama", "dirbtinis kainų reguliavimas" ar dar nelabai gražūs pavadinimai ir t.t.

Spėju jei nebirėtų ne kaikuriem asmenim "atkatai", tokie dalykai Lietuvoje jau nebeegzistuotų..

kaip.tik.ten del.icio.us šeimynins verslas

2009.01.14, 10:08

niekam nenaujiena, kad Seimas ir kitos valdžios institucijos yra geriausia šeimyninio verslo vieta.

Kažkodėl mano vienas geras draugas labai nustebo, perskaitęs straipsnį apie Seimo narių padėjėjus. O juk labai liaudyje paplitusi schema:

Tėvelis prasibrauna į Seimą dirbti - ~10k

Įdarbina sunelį ir dukrytę Seimo nario padėjėjais ~ 4+4k

Prastumia žmonelę į Seimo kanceliariją ar kokį kitą vertingesnį valdžios postą ~7k

Va ir gyvena šeimynėlė.

O kur dar bonus'ai, pakyšų ir dovanų pavidalu ir priimtus valstybei "naudingus" įstatymus, kur dar vistuotinė Seimo narių teisė statyti nelegalius pastatus kur tik širdis geidžia, kur dar galimybė pasinaudoti valstybės paslaptimis šeimos kapitalui padidinti ir t.t.

O kas geriausia, kad už visa tai net atsakyti nereikia dėl dieviškosios auros - Seimo nario neliečiamybės.

O jei busi pakankamai apsukrus, tave net išrinks kitai kadencijai, kad ir toliau galėtum prabangiai gyventi. O jei ne - ne bėda, konpensacijos taip pat nemažos. Įsivažiuoti užteks.

| 1 | 2 | 3 |