Ir kur aš tai girdėjau?

2008.04.03, 10:39

Kai kieme plaunu automobilį, kiekvienas pažįstamas jaučia pareigą pajuokauti. Ir visi, kaip susitarę, „skelia“ tą patį juoką – „Kai baigsi, mano mašiną irgi nuplauk!“. F**k, jau tiek kartų tai girdėjau, kad net nebežinau ką į tokią nesamonę ir atsakyti.

Ramiau važiuosi, toliau nukeliausi?

2008.03.05, 11:46

Šis įrašas – tai atviras kreipimasis į karo keliuose dalyvius. O ypač į tuos, kurie kelyje nevengia tapti judančiomis kliūtimis. Aš suprantu, kad šie žmonės vadovaujasi Žemaitės laikų išradimu – „ramiau važiuosi, toliau būsi“. Visiškai sutinku su šia sentencija. Netgi manau, jog ji buvo teisinga tais laikais, kai toliausia kelionė buvo iš namų į valsčiaus centrą, o vienintelė transporto priemonė buvo arkliu kinkomas vežimas. Juk suprantate – kuo smarkiau raginsi arklį, tuo didesnė tikimybė, jog namo gali ir negrįžti... Bet laikai pasikeitė ir vežimus pakeitė automobiliai, o vadeliotojus – vairuotojai. Todėl šiais laikais mąstyti, kad važiuodamas lėtai, važiuoji saugiai – iš esmės klaidinga. 

Pateiksiu kasdieninį pavyzdį. Kelyje Kretinga – Klaipėda leistinas greitis yra 90 km/h. Daugelis vairuotojų tokiu greičiu ir keliauja į savo kelionės tikslą. Bet kelyje pasirodo kažkokia mašina. Gal jos vairuotojas ramus žmogus, gal jam trūksta vairavimo įgūdžių, o gal jis tiesiog niekur neskuba. Žodžiu, mašina juda 60 km/h greičiu. Kadangi aukščiau minėtame kalyje yra gana didelis transporto srautas, už lėtosios mašinos pradeda rikiuotis automobilių kolona. Kažkas skuba darbo reikalais, kažkas važiuoja į polikliniką, kažkam svarbus susitikimas. Dėl šių priežasčių prasideda lenkimai. Vienas vairuotojas lenkia vieną mašiną, kitas lenkia iš karto tris, kažkuris bando lenkti dešine kelio puse. Prasideda chaosas ir erzelynė, vairuotojai pyksta vieni ant kitų, iškyla keletas avarinių situacijų.

Klausimas "na zacepku". Kaip Jūs manote, kas kaltas dėl susidariusios situacijos? Ir ką reikėtų daryti, kad tokių situacijų išvengti?

Nuplauk mane!

2007.10.31, 08:01

Šįryt atsikėliau visu pusvalandžiu anksčiau, kad pakeliui į darbą suspėčiau nusiplauti automobilį. Nesu pedantas toje srityje, tačiau ir nemėgstu važinėti prišnerkšta mašinike. Todėl, geriausių ketinimų genamas, kėliau anksti ryte, valiau dantis, tepiau sumuštinius bei švilpavau kažką iš Andriaus Mamontovo repertuaro. Tačiau mano planas važinėti blizgančiu bolidu buvo pasmerktas žlugti. Įsijautęs į rytinę ruošą net nepastebėjau, jog už lango lašnoja. Aišku, tokiu oru net neapsimoka leisti pinigų automatinei plovyklai. Kitaip, tiesiogine to žodžio prasme, išmesčiau pinigus į balą. Ką gi, teks laukti geresnių orų.

kliūčių ruožas

2007.03.09, 16:12

šiandien kelyje pamačiau tai, ko dar niekada nebuvau matęs. važiavau sau laimingas iš darbo namo, nei per daug greitai, nei per daug lėtai, niekam nemaišiau ir man niekas nemaišė. žiū, ogi ant kelio kažkokia kliūtis! kai žvilgsnis susifokusavo ir smegenys atpažino kokia kliūtis guli, pradėjau smagiai kikenti. vidury kelio gulėjo kažkokios mašinos galinės durelės :)) sveikos, tik stiklas pabiręs.

taip ir likau nesupratęs kaip ir kokiomis aplinkybėmis tos durelės atsirado kelyje. avarijos nebuvo tiksliai, o ir durelės, kaip ir minėjau, nelabai sugadintos. susidarė toks įspūdis, kad jos paprasčiausiai iškrito važiuojant mašinai, o vairuotojas į tai nesureagavo.. gal, sakau, pavasario proga muzikos garsiai klausėsi? ;)

gaila, bet neturėjau pasiėmęs foto šautuvo, todėl eilinį kartą įsitikinau, kad visada pravartu su savimi vežiotis fotoaparatą. gerų kadrų būtų buvę..

iešmučiai keliuose

2007.01.26, 10:04

lietuviškosios blogosferos dangų pradėjo skrosti karo naikintuvai – kažkas kovoja su iešmučiais, o iešmučiai taip pat nesėdi rankų sudėję. aš taip pat noriu išsakyti savo nuomonę apie iešmučius. bet ne apie iešmučius – rašytojus, o apie iešmučius kurie kiekvieną dieną supa mus keliuose. kalbu apie iešmučius – vairuotojus.

žiūrint į tokius vairuotojus, o ir dalyvaujant jų sukeltose avarinėse situacijose, apima jausmas, kad už kai kurių automobilių vairo sėdi tikrai bestuburiai duobagyviai. kad pagrįsčiau savo teiginį, papasakosiu tai, ką mačiau pro savo langus.

staigus sniegas užklupo klaipėdos kelininkus visiškai nepasiruošusius. todėl keliuose susidarė ne itin palankios vairavimui sąlygos. ko pasekoje sankryžoje, po mano langais, įvyko dviejų mašinų avarija – vienas šoferis laukė savo eilės įvažiuoti į sankryžą, o kitas per greitai į ją įlėkė ir, kai bandė stabdyti, tiesiog įčiuožė į ramiai laukiantįjį šoferiuką. kol vairuotojai laukė policijos ir ramino įtamptus nervus cigaretėmis, prie šių dviejų automobilių prisijungė dar šeši. aišku, ne visi iš karto, bet po vieną, maždaug vienodais laiko intervalais ;) sankryža pasidarė panaši į kėglių takelį. buvo visai linksma stebėti šitą improvizuotą kėglių partiją.

jums gali pasirodyti, kad ši grandininė avarija kilo dėl kelininkų kaltės, bet man atrodo, jog ji kilo dėl iešmučių – vairuotojų. nes aš, dar mašinai net neprivažiavus iki sankryžos, galėjau 80 procentų tikslumu pasakyti ar ji plaksis į bendrą krūvą, ar ne. nustatyti buvo labai lengva – tie, kas važiuodavo 30 km/h, sėkmingai įsipiešdavo į sankryžą, o tie, kurie lėkdavo 60 km/h, tapdavo kėglio rutuliais. normalus vairuotojas, manau, turėtų mąstyti taip – kelias apledyjęs, nepabarstytas, turiu sumažinti greitį, na, o iešmučiai paprasčiausiai neturi su kuo mąstyti ;) daug lengviau kaltinti kelininkus, kitus vairuotojus, netikusius orus ir t. t.

dk + a95 = ?

2006.12.18, 11:58

šiandien nuo pat ryto esu užsiėmęs naftos pramonės eksperimentais. į benzinu varomą mašiniuką padariau 7 litrų dyzelino injekciją. gerai, kad laiku susivokiau kokią nesąmonę darau. taigi tuos 7 litrus dyzelino teko skiesti dar 33 litrais benzino. tačiau, kai užkūriau variklį, taip dūmai parūko, kad net benamiai katinai čiaudėti pradėjo..

na, o kuro maišymo rezultatas gavosi visai patenkinamas - mašina važiuoja. iki 60 km/h rieda gerai, o daugiau kaip 60 km/h net nebevažiuoja :) bet turiu slaptą viltį, kad šis nesusipratimas didesnių pasėkmių neturės ir dabar svarbiausia kaip nors sunaudoti tą marmalą, kuris teliuškuoja kuro bake.