guolis – dviratininko košmaras

2006.04.14, 11:36

vakar pradėjau savo plieninio žirgelio remontą – keičiau galinę žvaigždutę. ratą nuėmiau sėkmingai, žvaigždutę vargais negalais nuėmiau taip pat ir, galiausiai, išardžiau galinio rato ašį. visa ši procedūra truko ~ 15 min. jau pamažėle pradėjau savimi didžiuotis, nes jaučiausi iš prigimties esąs technikas. o tada sugalvojau sutepti galinio rato guolius.. pirštu pakabinau nemažą kiekį solidolio ir juo riebiai sutepiau guoliukus. pradėjau ieškoti kuo čia nusivalius pirštus, ogi žiūriu, kad pusė guolių man prie pirštų prilipę! dviratininkai mėgėjai, kurie norėsite sutepti galinio rato guolius, žinokite, jog tas guolis – neuždaras ir dėl to jūs galite išbarstyti visus guoliukus. kaip gaila, kad aš nežinojau šios taisyklės! kai surinkau visus guoliukus, dviejų trūko ;) šiandien reikės nusipirkti naujų.

susumavus rezultatus, prie galinio rato būsiu sugaišęs dvi dienas. tačiau, jei būčiau žinojęs kokia pasala manęs laukia, būčiau buvęs atidesnis. nejučia prisiminiau gerą ir teisingą posakį:

nieko nėra sunkiau už tai, ką reikės padaryti rytoj. ir nieko nėra lengviau už tai, kas buvo padaryta vakar.

pimp my bike!

2006.04.06, 21:22

kad jau pavasaris taip sparčiai ir ryžtingai tirpdo žiemos ledus, reikia pradėti ruošti savo plieninį žirgelį pasibastymų sezonui. dviratukas neremontuotas penkerius metus, todėl šiais metais jį reikės palepinti. taigi, priminimas sau:

  • pakeičiu priekinių žvaigždučių komplektą;

  • tą patį darau ir su galinėmis žvaigždutėmis;

  • manau, kad reikėtų pakeisti ir pedalų ašį, nes truputį kliba pedalai;

  • susitepu grandinę;

  • nusiblizginu rėmą, vairą, stipinus ir ratlankius.

hmmm.. žiūriu, kad susidarys šiokia tokia sumelė. bet, kai pagalvoji, juk tik kartą per penkmetį investuoju į savo mašinikę.

mįslė keturgyslė II

2005.07.27, 15:22

atėjo laikas paskelbti teisingą atsakymą į vakarykščio konkurso klausimus. bet prieš tai apžvelgsiu gautus atsakymus. iš viso sudalyvavo trys dviračių mylėtojai, kurie visi buvo savotiškai arti tiesos:

koks nors treniruoklis..?
taip, tai yra savotiškas treniruoklis.

kalnu dviracio prototipas ;))
taip, jei arti nėra kalnų, šis daiktas gali atstoti ir kalnų dviratį ;)

vaikishkas arkliukas kur atsisedi ir tabaluojas i visus galus :D
taip, juo galima tabaluoti į visas puses :)

taigi. atėjo tiesos momentas. tai yra motokrosininkų treniruoklis, skirtas treniruoti sportininko koordinaciją ir motociklo pajutimą, šokant per tramplynus. naudotis šiuo įtaisu mėgėjams – nepatartina. liūdnos mėgėjiško naudojimo pasekmės čia.

mįslė keturgyslė

2005.07.26, 15:13

mieli dviračių mėgėjai, kviečiu sudalyvauti jus intelektualiniame žaidime – atspėk kas pavaizduota nuotraukoje ir kam tai naudojama?


savo spėjimus rašykite komentaruose. rytoj kuriuo nors metu ten pat įrašysiu ir teisingą atsakymą. sėkmės!

p. s. beje, šiame konkursėlyje gali dalyvauti ir žmonės, kurie nemėgsta dviračių ;)

būtinas rakandas dviratininko kelionmaišyje

2005.07.07, 09:52

šiame įraše rasite praktinį patarimą dviratininkams, kurie nori keliauti saugiai ir stilingai. visų pirma keliu sau klausimą – kokie būtiniausi dviratininko daiktai? pompa? raktų rinkinys? atsarginė padanga? indas su gaiviuoju gėrimu? galima sudaryti didžiausią sąrašą daiktų, tačiau retas žmogus sugalvotų į tą sąrašą įtraukti paprasčiausią veidrodėlį. dabar galiu iškelti antrą klausimą – kam dviratininkui reikalingas veidrodis? keliaujant pasitaiko visokiausių situacijų ir nutikimų, iš kurių pats nemaloniausias, kai į akį įskrenda koks nors vabaliukas. tada akis pradeda ašaroti, ji paraudonuoja, peršti. visą šios situacijos nemalonumą patyriau, kai važinėjausi dviračiu smiltynėje, maždaug 10 km atstumu nuo namų. veidrodėlio teko prašyti praeinančių žmonių, kuriems turėjau atrodyti gerokas keistuolis. taigi, niekada negali žinoti kas tavęs laukia dar už vieno kelio vingio, tačiau ruoštis tam reikia ;)
galbūt yra dviratininkų, kuriems nutiko dar koks nors nemalonus nuotykis, suteršęs jų orumą ir ramybę? komentaruose galite pasidalinti savo patirtimi :)

priešpriešinio vėjo dėsnis

2005.06.27, 16:21

tiksliai nežinau, bet galbūt šis dėsnis jau įtrauktas į merfio dėsnių sąrašą. o jis galioja tais atvejais, kai važiuojama dviračiu – kur bevažiuotum, vėjas visada pučia iš priekio, o minti tenka į kalną. šio dėsnio egzistavimu ir praktiniu pritaikymu įsitikinau vakar – visą dieną važinėjausi dviračiu ir visą dieną vėjas pūtė man į veidą. kad šito nepasirodytų per mažai, dviratis visada taikėsi važiuoti į kalną.

tačiau gali būti, kad pasaulyje yra paklusnių ir draugiškai nusiteikusių dviračių, bet man neteko jų pažinti.. o juk būtų puiku turėti dviratį, kuris visaip stengtųsi palengvinti šeimininko dalią ir važiuotų tik pavėjui bei į nuokalnę ;))