Sportas - sveikata!

2007.10.23, 23:59

Vakar laikraštyje perskaičiau straipsnį apie tai, kad šiuolaikinis jaunimas tingi arba nenori sportuoti. Susimąsčiau kokią vietą sportas užima mano gyvenime? Iš tiesų, tai svarbi mano gyvenimo dalis. Jau nuo vaikystės pradėjau žvalgytis į sporto sales - lankiau futbolą, krepšinį, tinklinį, imtynes, boksą, dviračius, baseiną, lengvąją atletiką. „Lankiau“ – pasakyta šiek tiek per skambiai. Tačiau šių sporto šakų treniruotėms paskyriau bent jau po pusę metų.

Paauglystėje nustojau blaškytis ir susikoncentravau į krepšinį. Baigiau Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokyklą. Tiesa, niekada nemąsčiau apie tai, kad būsiu profesionalus sportininkas. Sportas buvo tiesiog linksmas užsiėmimas, kai buvo galima susitikti su draugais, „išsivynioti“ nuo pamokų ar susirasti naujų pažįstamų. Kadangi treniruočių metu mus treniruodavo bei prižiūrėdavo profesionalus treneris, įpratau prie nuolatinio dienos rėžimo. Toks rėžimas labai grūdino valią ir pripratino laikytis dienotvarkės. Dėl nuolatinių treniruočių ir varžybų nebuvo laiko gerti ir rūkyti. Kadangi šių „gėrybių“ nepabandžiau jaunystėje, dabar jie manęs net nebetraukia, todėl sutaupau krūvas pinigų, kuriuos paskirčiau gėrimams ir tabakui ;)

Dabar mano rėžimą diktuoja darbas, bet sportas iš kasdienybės taip pat nedingo. Žaidžiu krepšinį tris kartus per savaitę ir du kartus einu į baseiną. Savaitgalis paskiriamas poilsiui ir pramogoms. Galite pamanyti, kad giriuosi, bet iš tiesų noriu paraginti ir Jus – pradėti sportuoti niekada nevėlu! Tai užima šiek tiek laiko bei reikalauja kažkiek pastangų, tačiau gera savijauta ir pasitenkinimas ne veltui prabėgusia diena bus pakankamas atlygis kiekvienam.

O gal Jūs jau sportuojate? Tada pasidalinkite savo patirtimi su kitais!

sugrįžimas į baseiną

2006.10.25, 19:59

šiandien, po pusės metų pertraukos, atidariau plaukimo sezoną. visą pusmetį netinginiavau, tiesiog buvo uždarytas baseinas. o dabar buvo truputį sunku pradėti iš naujo.. bet kam dabar lengva? ;)

ir dar truputis informacijos tiems, kas į mano dienoraštį užklysta ieškodami informacijos apie klaipėdos „dinamo“ baseiną. baseinas dirba visą savaitę. žmones suleidžia likus penkiolikai minučių iki kurios nors valandos, pvz., 13:45, 16:45, 17:45 ir panašiai. paskutinis plaukimas prasideda 17:45. kartais leidžia ir 18:45, bet nepatariu eiti, nes tokiu laiku didelės įstaigos nuomoja baseiną savo darbuotojams, todėl tokiu metu gaunasi ne plaukymas, o turškimasis. suaugusiam žmogui vienas kartas kainuoja 15 litukų, o vaikams ir studentams kainų nežinau. perkant abonentą mėnesiui, taikomos kažkokios nuolaidos.

futbolo karštligė

2006.06.15, 14:37

visus laisvus tarpus mano dienotvarkėje užkamšė pasaulio futbolo čempionatas. darbe žiūriu pirmąsias rungtynes, o tada lekiu namo, nes grįžus reikia persirengti, pavalgyti ir, jei lieka laiko, apsilankyti nykštukų kambaryje. atlikus šiuos veiksmus (nebūtinai tokia eile, kaip jie išvardyti), prasideda antrasis mačas. po jo atsiranda vienos valandos "langas", kurio metu stengiuosi lauke paspardyti kamuolį ir taip išlieti susitelkusią futbolo energiją. dėl tokių pasispardymų jau patyriau nuostolių – išdaužiau rūsio langą bei, bandydamas nuo stogo nukrapštyti ten užstrigusį kamuolį, sulaužiau teleskopinę meškerę. kol tvarkau smulkius nesklandumus, išgirstu, jog mane pro langą šaukia žmona, nes jau prasidėjo trečiosios rungtynės. kai jos baigiasi, iš inercijos miegu dar porą valandų, o tada pabundu ir einu miegoti ;))

beje, mano favoritai – brazilai. ši komanda – tiesiog futbolo burtininkai. taip pat pagal seną pažintį sergu ir už olandų rinktinę. tiesa, šiais metais jie labai pakeitė žaidėjų sudėti, tačiau arjen'as robben'as su kaupu kompensuoja buvusių puolėjų netektį.

tikiuosi, jog šios dvi komandos susitiks finale!

kolektyvinė nuomonė

2006.04.11, 19:55

vakar, su kolektyvu žaidėme krepšinį. po treniruotės kilo gera mintis:

jei alų pradėsi gerti pirmadienį – bus trumpesnė darbo savaitė!
:))

e2:e4

2005.12.16, 11:00

jau kelintą vakarą iš eilės praleidžiu prie šachmatų lentos. sekmadienį su uošviu atsitiktinai sužaidėme vieną partiją. kadangi ji suėjo visai neblogai, tai ir užsikabinome ant šio žaidimo. susitarėme, kad kas vakarą sužaisime tris kartus. pirmus du vakarus taip ir buvo, tačiau vėliau pradėjo kilti meistriškumas ir dabar viena partija trunka apie porą valandų. taigi, norint sulošti tris kartus, nebeužtenka net ir labai ilgo žiemos vakaro :))

h2o

2005.10.07, 10:16

viešėdamas šiltojoje kretoje užsidegiau nauja aistra – plaukiojimu. kažkaip lietuvoje šiai sporto šakai skyriau mažai dėmesio. vasarą pasimaudydavau ežere ar jūroje, kartais aplankydavau baseiną. tačiau graikijoje plaukiodavau po 4 – 5 val. per dieną ir taip tris savaites. po šių pasiplaukiojimų pastebėjau, kad žymiai pagerėjo kvėpavimas ir širdies darbas. anksčiau į penktą aukštą užlipus laiptais trūkdavo oro, o dabar net nepastebiu kai užbėgu laiptais.

dabar reikia neužleisti šio naudingo sporto, todėl, grįžęs į lietuvą, pradėjau ieškoti padoraus baseino už nesikandžiojančią kainą. paieškos davė savo rezultatų ir jau nuo kitos savaitės brauksiu į baseiną. manau, kad šioje įstaigoje lankysiuos 4 – 5 dienas per savaitę, po vieną valandėlę per dieną.

apie oranžinį kamuolį ir keptą vištą

2005.02.18, 16:21

pastaruoju metu pastebiu, kad žmonės į krepšinio varžybas atsineša visokiausio maisto. nieko nesakyčiau, jei tai būtų riešutai, saldainiai ar kažkas panašaus. bet kai koks nors jaunuolis man už nugaros pradeda valgyti keptą viščiuką arba turkišką kebabą, mane apima patys pikčiausi jausmai. lygiai taip pat nemėgstu, kai sporto varžybų metu aistruoliai geria alkoholinius gėrimus. sportas, maistas bei alkoholis – man nesuderinami dalykai.

kodėl teatre nesu matęs inteligentiško senuko gardžiai valgant troškintus pastarnokus? kodėl joks mokinukas į koncertą nesineša cepelinų, įsidėjęs juos į stiklainį? todėl, kad tai nepriimtina. tai kodėl dabar tapo visai madinga pasistiprinti sporto varžybų metu? manau, kad ir sportininkams būtų maloniau, jei jiems pamojuotumėm rankutėmis ir parėkautumėm, o ne pilnais žandais klaustumėm šalia sėdinčio kaimyno "ar jūs dar valgysit šitą marinuotą pomidorą".