Atostogų prisiminimai

2012.09.18, 23:52

Ech, kaip gera buvo pailsėti namuose! N kartų sulėtėjusi laiko tėkmė, ramybės kupinos dienos, maža bei gyvybinga Džiugučio rankutė mano didelėje rankoje, mylinčios žmonos akys, ant kojų susirangiusi katė.. Ar gali būti kas nors geresnio šiame pasaulyje?

Matyt, žmogus taip jau sutvertas, jog labiausiai vertintų tai, ko neturi. Štai, kodėl po ilgo išsiskyrimo širdis lipa lauk iš krūtinės, žengiant per savo namų slenkstį. Štai, kodėl po ilgų mėnesių, praleistų be savo mylimiausių žmonių, apsimiegojusio sūnaus prisilietimas nutvilko Tavo kūną mažytėmis elektros iškrovomis. Štai, kodėl po nesuskaičiuojamų daugybės naktų, kai klauseisi tik savo širdies plakimo, gali ištisas naktis klausyti šalia miegančios mylimosios kvėpavimo. Taip, tai kasdienybės smulkmenos, kurias pradedu pastebėti tik tada, kai kažko netenku, kai esu priverstas kažką paaukoti.

Net ir dabar, būdamas už tūkstančio kilometrų nuo namų, aš jaučiu miško kvapą bei savo žingsnių svorį, aš regiu ore skriejančius šilkinius vorų siūlus bei samanose pasislėpusią raudonviršio kepurę, aš girdžiu vėjo šuorus medžių viršūnėse bei šalia žingsniuojančio Džiugo murmėjimą. Atrodo – tokios paprastos atostogos, tačiau kaip gerai aš pailsėjau!

Grybautojų šeimyna

Jėga iš gamtos

2012.09.16, 20:34

Šiandien trankiausi po kalnus - fotografavau rudenėjančios gamtos spalvas. Žinoma, kalnai - labai gražu bei egzotiška, tačiau praėjus kažkuriam laikui akis prie tokio grožio pripranta. O, štai, kojos priprasti negali.. Nuolatos tenka sunkiai kopti į viršų arba ristele lėkti į apačią.

Vienok, vaikščiojant uolėtomis vietovėmis, mane visada stebina gamtos jėga - augalai ir medžiai auga tiesiog ant akmens. Telieka tik stebėtis kaip tie medžiai ir stovi, nes šaknų beveik niekur nematyti.

Medelis ant uolos

Visada išlik savimi. Būk stiprus. Nesvarbu kokias kliūtis Tau tektų įveikti. Turi judėti į priekį.

Antikrizinis planas-chuliganas

2009.03.25, 17:55

Kad jau krizė baigia mus visus suriesti į ožio ragą, teks grįžti prie tautos ištakų, t. y. prie žemdirbystės. Jau porą dienų su žmonike visai rimtai mąstome apie nuosavų daržovių auginimą bei rudeninį miško gėrybių rinkimą ir konservavimą. Ką gi, derliaus saugojimui teks pritaikyti rūsį, o miško gėrybėms jau dabar reikia pradėti rinkti stiklainius ;)

Iš tiesų tokią akciją-atrakciją sumanėme dėl to, kad mūsų mažyliui norime užauginti kuo daugiau natūralių daržovių bei vaisių. Tačiau, jei toliau laikysis tokios maisto produktų kainos, šis sumanymas turėtų įgyti ir apčiuopiamos finansinės naudos.

Vargas dėl pavasario

2008.05.13, 19:09

Kas per orai nusistovėjo ant Lietuvos? Net nebesuprantu kaip apsirengti, kai reikia keliauti iš namų. Penktadienį apsirengiau normaliai (džinsai, bliuzonas, striukė be rankovių), tai visą dieną vaikščiojau plūsdamas prakaitu. Šeštadienį keliavau į mišką legviau apsirėdęs (džinsai ir bliuzonas), bet vis tiek gerokai sukaitau. Pirmadienį nusprendžiau apsirengti vasariškai (šortai ir maikutė), tačiau buvo vėsoka. Šiandien prisirengiau kaip priklauso (džinsai, megztukas, pavasarinė striukė) ir vis tiek drebulys krečia.

Kažin, ką Naglis Šulija patartų rengtis rytoj?

Vyturiams ir pelėdžiukams

2007.07.21, 12:26

Gerbiamieji, ar oficialiuose ligų kataloguose minima tokia liga, kai chroniškai pramiegamas darbas? Nes turiu įtarimą, jog ši liga surietė mane visiškai ir dar pačia sunkiausia forma. Nepadeda jokie vaistai – nei žadintuvas, nei savęs užprogramavimas. Vienu metu netgi bandžiau anksti eiti gulti, bet šis metodas nepasiteisino visiškai. 21:00 val. atsiguliau, iki 23:30 varčiausi negalėdamas užmigti, 00:15 val. užmigau. Ryte žadintuvas pažadino žmoną, katiną, triušį ir, tikriausiai, artimiausius kaimynus. Bet ne mane..

Ir dar pastebėjau, jog ši liga sparčiai plečiasi – jau užsikrėtė žmona bei katinas. Jie rytais taip pat nebeskuba keltis. O ir darbuotojai į darbą pradėjo rinktis 10 minučių vėliau. Bet aš dėl to jų negaliu kaltinti :) Matyt, šios ligos poveikis toks stiprus, kad jį jaučia ir mane supantys žmonės.

Tai gal kas nors galėtų į komentarus brūkštelėt kokį patarimą ar pasiūlymą, kaip su tokia negalia kovoti? Ar aš jau pasmerktas amžiams ir dėl to net neverta sukti galvos bei teršti eterio?

diena, kuri skiriasi nuo vakarykštės

2007.03.08, 18:37

kai už lango gražus oras, labai smagu paįvairinti savo kasdienybę. pvz., eilinę darbo dieną galima užsiimti šiais darbais:
  • ramiai pasivaikščioti miške ir gėrėtis pirmaisiais pavasario pojūčiais;
  • palepinti save nekasdieniniais pietumis;
  • aplankyti senelius ir maloniai pabendrauti;
  • paruošti staigmeną mylimam žmogui;
  • būti gerai nusiteikusiam ir daug šypsotis :)

tiesa, kad galėtumėte įgyvendinti kai kuriuos aukščiau išvardytus dalykus, reikia turėti patikimą alibi, jei darbe jūsų pasigestų valdžia ;))

urvinis žmogus

2006.08.14, 12:26

vieną kartą su kolega kalbėjome apie tai, ar prajuokintų kurį nors iš mudviejų visų taip mėgstamas ir giriamas spektaklis "urvinis žmogus". todėl smalsumo bei žmonos genamas apsilankiau šioje vieno aktoriaus komedijoje.

netempdamas gumos informuosiu, jog keletą kartų tikrai juokiausi, o viso spektaklio metu buvau bemaž visada išsišiepęs. tačiau šypsotis vertė ne subtilus ar ironiškas scenarijus, bet itin profesionali dariaus meškausko vaidyba. apskritai susidarė toks įspūdis, jog scenarijus parašytas taip, kad išgręžtų visą aktoriaus meistriškumą iki paskutinio lašo. "urvinio žmogaus" esmė - vyro ir moters santykiai, vienos lyties požiūris į kitą lytį. spektaklio metu galima atpažinti dešimtis situacijų su kuriomis susiduriame kasdien ir kurios ne visada būna juokingos. tačiau kai kasdienį, nuvalkiotą pokštą pateikia nuostabus aktorius - tai priverčia žiūrovą nusišypsoti arba nusijuokti.

dar vieną pliusą šiam spektakliui rašau už tai, kad turinys – lengvas it spoksojimas į vieną tašką. vienas aktorius, nesudėtingos situacijos bei paprastas kasdienis humoras. ši kombinacija "urvinį žmogų" paverčia spektakliu, kurį verta pažiūrėti su gerais draugais ramų penktadienio vakarą.

pabaigai – dar vienas pastebėjimas. kadangi veiksmas vyko palangoje, "laukinių vakarų salūne", žiūrovai galėjo užsisakyti vyno taurę ar lengvą kokteilį bei gurkšnoti spektaklio metu. tačiau buvo tokių, kurie gėrė degtinę :)) taigi, lietuviai tikrai moka ir mėgsta turiningai ilsėtis..