Rudens pramogos

2012.09.23, 22:16

Kauno technologijos universiteto Gimnazijos direktorius ir apskritai Lietuvoje žinomas bei gerbiamas žmogus – Bronislovas Burgis – savo svetainėje klausė receptų kaip sutrumpinti/išgyventi rudenį. Ką gi, štai ir mano du centai šiai problemai spręsti :)

Man atrodo, jog ruduo – tiesiog idealus metas gamtos fotografijai. Spalvingi medžių lapai, ūkanoti rytai, švelniai krintanti šviesa – tai patys svarbiausi atributai, norint nufotografuoti įsimintiną gamtos miniatiūrą. Tiesiog reikia nepatingėti anksčiau atsikelti bei pavaikščioti rudenėjančių parkų takučiais, apsilankyti visomis vaivorykštės spalvomis nusidažiusiame miške ar pabraidžioti rasos lašeliais nusėta pieva. Išėję fotografuoti – neskubėkite ir stenkitės pažvelgti ne tik į didingą Jus supanti peizažą, tačiau nuleiskite akis ir patyrinėkite kas dedasi po Jūsų kojomis. Dažnai fotografai mėgsta įamžinti didingus, visa aprėpiančius gamtos vaizdus, o mažyčiai gamtos stebuklai, esantys mums po kojomis lieka užmiršti. Ir visai be reikalo! Kokie puikūs ryto rasos karoliukai, suverti ant voratinklio siūlo, koks spalvingas ir ryškus klevo lapas, plūduriuojantis drumzlinoje lietaus balutėje, kokie viliojantys raudonžandžiai obuoliai, pūpsantys obels viršūnėje.

Jums nereikia galingos foto technikos, norint įamžinti dosnų rudens vaizdų derlių. Reikia neskubėti. Reikia pajusti rudenį. Reikia pastebėti jo teikiamas dovanas. Ir tada tikrai pasiseks užfiksuoti tą kadrą, kuris džiugins Jus ir Jūsų draugus bei artimuosius!

Antras nuotraukų gyvenimas

2009.01.21, 17:01

Norėčiau paklausti kolegų, kurie fotografuoja, apie nuotraukų koregavimą, prieš jas spausdinant ar publikuojant. Kaip žinome, šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai leidžia nufotografuoti tikrai šaunių kadrų. Bet padarius kelis tūkstančius kadrų, pradeda atrodyti, kad nuotraukoms kažko trūksta, jos atrodo plokščios ir negyvos. Štai tada fotografai į pagalbą pasitelkia nuotraukų apdorojimo programas. Kaip taisyklė, dažniausiai tai būna Adobe Photoshop. Tačiau į smulkmenas nebesileisiu, o užduosiu kelis klausimus ;)

Kokius pakeitimus dažniausiai darote savo nuotraukoms? Ar pakoreguojate kreives? Ar labiau mėgstate žaisti su lygiais? Ar dažnai imatės taisyti nuotraukos spalvų balansą? O gal iš viso nieko nedarote? Gal kas nors turite susikūręs savo sistemą kaip įkvėpti nuotraukoms antrą kvėpavimą?

Būtų labai įdomu išgirsti Jūsų naudojamus metodus ir praktinius pastebėjimus.

Klonų ataka!

2008.05.15, 13:06

Statybų aikštelėje sutikau keletą senų pažįstamų. Ta proga žaidėme slėpynių, tik gaila, kad mažokai žmonių buvo ;)

Kancaras viską žino ;)

2008.05.14, 14:20

Šeštadienį, vaikščiodamas po mišką, užtikau nuošalią nikotino gerbėjo irštvą. Pamatęs nemažą krūvą nuorūkų, iš pradžių pamaniau, jog tai - šiukšlės, bet priėjęs arčiau supratau, kad ant žemės mėtosi cigarečių likučiai. Matyt, gyvenimas ne itin lepina paslaptingąjį rūkalių, jei jis tokiomis arkliškomis "dozėmis" šeria vėžį ;)

Vaizdelis iš įvykio vietos.