Tėvystė veža!

2008.04.21, 16:48

Šis įrašas ne socialinė reklama, o aukso grynuolis iš mano tėviškos patirties taupyklės. Po keturių su puse mėnesio nuo mažojo džiaugsmelio gimimo, pradėjau justi praktinę tėvystės naudą. Tačiau apie viską iš eilės.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį mažylis prastai miegojo. Labai gali būti, kad jam skaudėjo pilvuką. Dėl to teko jį sūpuoti ant rankų. Pusę nakties šią užduotį sėkmingai vykdė žmona, bet paryčiais gavau niuksą į nugarą bei vertingų nurodymų keltis ir supti sūnelį.

Kadangi ginčai su žmona anksti ryte - bergždžias reikalas, teko išdidžiai tempti savąją tėvystės naštą. O, kaip nuo seno žinoma, sėdėti tamsoje ir linguoti brangųjį žmogutį - ganėtinai nuobodus darbas. Todėl į pagalba atskubėjo vyriška logika, kuri pasufleravo, jog galima supti mažylį bei žiūrėti pirmųjų NBA atkrintamųjų varžybų tarp Washington „Wizards" ir Cleveland „Cavaliers" tiesioginę transliaciją.

Kadangi iki NBA sezono pabaigos liko nemažai rungtynių, tai nuobuodžiauti neteks. Yeah, baby!

Mažylių ašaros

2008.03.04, 11:14

Kol neturėjau mažojo kukurūzo,niekada net nepagalvojau, kad verksmas gali turėti tiek daug variacijų bei reikšmių. Tai neskubėdamas jas ir išvardysiu:

Nuobodžiaujantis verksmas. Prasideda, kai mažylis žaidžia vienas pats ir šis užsiėmimas jam pabosta. Trukmė būna trumpa, o pasekmės baisios.

Po nuobodžiaujančio verksmo prasideda žvalgybinis verksmas. Vaikas verkia arba stena tyliai, nes nežino ar patalpoje kas nors yra, o jei yra, tai ar girdi jo skundus. Tęsiasi ~ 5 minutes.

Jei patalpoje nieko nėra arba niekas neatsiliepia, žvalgybinis verksmas perauga į kviečiamąjį verksmą. Kūdikis pradeda verkti garsiai, su pasikūkčiojimais. Tęsiasi kol kas nors prie jo prieina.

Kai prie mažylio prieina suaugęs žmogus ir bando jį paguosti, kviečiamasis verksmas tampa savigailos verksmu. Mažylis gailisi pats savęs ir dėl to verkia garsiai bei pratisai, pasikūkčiojimai dingsta. Tęsiasi kol atsibosta mažyliui arba suaugęs netenka vilties ir paima mažylį ant rankų.

Isteriškas verksmas. Dažniausiai juo baigiasi visi kiti verksmai. Labiausiai paplitęs nakties metu. Kūdikis spiegia, suaugę bejėgiškai apie jį šokinėja, kaimynai baladoja į radiatorius. Su retomis išimtimis, gali tęstis visą naktį.

Tikras verksmas. Sutinkamas ypač retai. Priežastys – vaikui ką nors iš tikrųjų skauda, jam šalta, jis nori valgyti ir t. t. Praeina panaikinus šio verksmo priežastį.

Profilaktinis verksmas. Prasideda, kai mažyliui užsitęsia geros nuotaikos ir ramybės periodas. Verksmo tikslas – kad suaugę neprarastų budrumo. Trukmė – kol mažyliui atsibosta.

APB vol. 2

2007.12.11, 09:56

Gruodžio 5 dieną, 15 valandą, 12 minučių, mūsų mažą šeimyną papildė naujas narys – Džiugas. Mažylis svėrė 3,42 kg, o jo ūgis – 53 cm. Kol kas mažasis triukšmadarys labiausiai mėgsta miegoti ir valgyti, visai kaip ir jo tėtis ;)

Kad ir kaip būtų keista, bet prie mažylio labai greitai pripratau. Net jo naktiniai pačiulbėjimai bei savitas mitybos grafikas šiuo metu manęs iš proto nevaro. Miego pakanka, tik dienomis lieka mažiau laiko įvairiems darbams nudirbti..

Vienintelis namų gyventojas, kuriam mažasis Džiugas nekelia susižavėjimo – mūsų katė. Galbūt jai atrodo keista, jog namuose atsirado nauja būtybė, kurią visi labiau mėgsta ir lepina. Ir aš ją galiu suprasti, nes prarasti lepūnėlio statusą nėra labai malonu. Tačiau Micė situaciją stebi nuo palangės ir jokių aktyvių veiksmų nesiima, bet katinus pažįstu pakankamai gerai, jog susigaudyčiau, kad mūsiškė katė kažką rezga. Reikės akių nuo jos nenuleisti ;)

Mažasis Džiugas