Jei nori keist pasaulį, keisk pirmiau save!

2007.10.25, 12:05

Bliamba, kažkokia iškrypusi Lietuvos žiniaskalaida. Laikraščių jau nebesinori skaityti, o vakare bijau žiūrėti ir televizorių. Nes, sekant aktualijas, susidaro įspūdis, jog Lietuvoje nebeįmanoma gyventi – kažkas vagia, kažkas apgaudinėja, kažkas mušasi, kažką prievartauja, kažkur dingsta pinigai. Šiurpas ima. Kodėl tame nelaimių chore neatsiranda ir šviesių gaidų? Kodėl nesigirdi verslo sėkmės istorijų? Kodėl nieko negirdėti apie Lietuvos inteligentijos pasiekimus? Kur dingo įdomūs pašnekovai? Gal jų neliko? O gal ir nebuvo?

Aišku, negalima kaltinti tik žiniasklaidos. Ji pateikia tai, kas aktualu ir įdomu žmonėms. Todėl galiu spėti, jog didžiosioms visuomenės masėms tiesiog neįdomu ar nuobodu žvelgti į šviesesniąją gyvenimo pusę. Nejaugi iš tiesų mus suima pyktis ar pavydas girdint kaimyno sėkmės istoriją? O gal mums nerūpi kas vyksta Lietuvos mokslo pasaulyje? Ką įdomaus gali papasakoti žmogus, visą gyvenimą kolekcionavęs degtinės butelių etiketes?

Tiesa, turiu pripažinti, jog buvo, yra ir, tikiuosi, bus įdomių laidų, straipsnių bei pašnekovų. Tik norėtųsi šviesių momentų ir pastangų pasikeisti šiek tiek daugiau. O pradėti keistis reikia nuo savęs. Todėl į savo dienoraštį įtrauksiu rubriką „Šviesuliai“, kurioje pasižymėsiu pastabas ar istorijas apie mane sudominusius žmones, projektus ar mintis. Beje, „šviesulys“ privalės būti lietuviškos kilmės. O dar geriau, jei tą „šviesulį“ pažinosiu, pamatysiu ar išgirsiu aš pats.

Juk neturėtų būti sunku kažką pagirti ar pasidžiaugti kito sėkme? Tikiuosi, jog nebus ;)