kaip.tik.ten  del.icio.us Net Zero

2014.01.13, 22:18

Aš čia sau vakarais, kol nepradedu lūžinėt ir tada skaityt kokios nors idiotiškos istorinės kostiuminės dramos, kramtau specialiąją techninę literatūrą, currently Net Zero Energy Buildings - International Projects of Carbon Neutrality in Buildins, išleistą tokio respectable ruporo kaip Detail Green Books, sudarytą bendradarbiaujant International Energy Agency ekspertams tarp Solar Heating & Cooling ir Energy Conservation in Buildings & Community Systems programų.

Tai čia kaip ir seniai viskas aišku buvo, kad nuo architektūros priklauso kokie maksimum 20 procentų sustainability taškų, kurie būna pasiekiami arba gera pasaulio šalių orientacija ir nedideliu kiekiu langų, arba nevjebennai brangiais trigubais fasado skins iš visokių kosminių pokalbį palaikančių medžiagų. Nu ok, taip pat didžioji dalis apžvelgiamų pastatų yra Vokietijoje arba Austrijoje, kas patvirtina mūsų kažkada prie šašlykų išsiaiškintus faktus, kad Vokietija jau labai seniai steadily remia ir vysto alternative renewable energy naudojimą ir savo coal fuelą, ir photovoltaic elektrą superka į gridą jau nuo 2000, irgi už nevjebennas babkes. Bepigu aniems, valkatos turčiai industrialistai.

Visa kita tame zero energy koncepte yra baisiai krūta ir komplikuota, kur kai kas net keramines plytas iš šalimais esančios upės dugno kepa ir už tai irgi taškų gauna kaip mol už vietinę medžiagą. Mind you, niekur tame reikale nėra jokio atsipirkimo.

Bet iš esmės tai mane labiausiai pradžiugino arabų projektas, gamintas grandų Foster&Partners - Masdar Urban Development projektas, 25 km nuo Abu Dhabi, grynoj kapitalinėj dykumoj. Arabai pinigų turi, nutarė padaryt pasauliui showcase, kaip čia reikia tvarkyt Urban Net Zero reikalus. Ne tai, kad jiems labai rūpėtų, bet nu because. Įkūrė chebra specialią tax zoną, nutarė sukurti incentives 1500 kompanijų ten atsikraustyt. Tikslas - suvartoti 70% mažiau energijos nei šalimais esantis Abu Dhabi, nuo 169 000 kWh/a iki 50 000 kWh/a per person.

Tram param, planas buvo padarytas su geriausiais ketinimais - miesto struktūros pasukimas 45 kampu, šalutinės gatvės ne ilgesnės kaip 75 m, orientuotos šiaurės vakarų-pietryčių kryptimi, neleidžiant vyraujantiems karštiems ir drėgniems šiaurės vakarų krypties vėjams (iki 47 C) patekti į miesto tinklą ir praleidžiant juos virš miesto. Daug fontanų, kurie atlieka garuojančio vėsinimo funkciją, vakare miestą vėsina rytinės dykumos vėjai, numesdami temperatūrą iki balmy 34 C.

Fotoelementų gaminama elektra padengia apie 90 % viso miesto poreikių. Šalia statoma didžiausia pasaulyje saulės energijos terminė stotis. Kondicionavimas sudaro apie 70% visos energijos suvartojimo vasarą, Masdare naudojami rekuperatoriai arba visokios naglos higroskopinės sistemos šaldymui, taip pat šalčio sijos (pasyvūs vėsinimo konvektoriai). Nu su airtightness fasadų chrienovai, bet po smėliu yra daug benzino, kosminiais kaštais pastatysim, ir photovoltaic po smėlio audrų valysim Bangladešų pagalba.

Ir tada toks smulkus punktelis apie vandens desalinationą, nes nu tragiškai gėlo vandens ten nėra jokio. Taigi pasirodo, kad tokio dydžio desalination plantai ir tokie energijos kiekiai, kokie būtų reikalingi 50 K gyventojų miestui viduryje dykumos, neegzistuoja. Taigi krūtasis Masdaras dabar yra pajungtas ant Abu Dhabi municipalinės gėlo vandens tiekimo sistemos, nuo kurios ne visai aišku, kada ir if ever bus atjungtas.

Tada pasirodo, kad suprojektuota personal rapid transit sistema autonominiais elektriniais mašiniukais, pakelta ant platformos ir valdoma centrinio kompo, kuris apskaičiuoja greičiausius routes ir mažiausias įvykių tikimybes, would exceed reasonable expenditure. Nu ir kiti fuckupai.

Tai labai kažkaip mane džiugina the futility of exercise tokioj vietoj, kur yra labai daug pinigų, tuos pinigus europiečiai konsultantai pasiima, ir niekas nepasivargina arabams papasakoti, kad toje vietoje, Net Zero or Net Plus Plus iš viso neapsimoka nieko statyti.

Marija
2014 rugsėjo 12, 00:38

Trogatelnas momentas buvo apie šašlykus... O visa kita... nes nu who gives a fuck apie arabus anyway.

augustas
2017 gegužės 17, 17:41

ar sulauksiu as kada nors dar tesinio?[bbcode]