kaip.tik.ten  del.icio.us ateities namai

2014.01.06, 21:32

Aš šiaip manau, kad teoriniai/koncepciniai konkursai yra laiko gaišimas. Ir to prove me right, čia yra toks škias d3 housing tomorrow outletas, kuris labai oriai surenka žiuri ir nustato, kaip turėtų atrodyti future housingas. Man yra žiauriai smagu dėl to. Smagu todėl, kad kažkodėl blyn every single one of that laimėtojų koncentruojasi į visokį socialinį kosmosą, repopulating deserted areas, reclaiming rain/shit water, using ecological materiolus ir visokias kitas yada yada snake oil key phrases. 2010 metų laimėtojas, štai jums ir prašom.

 

2011 metų laimėtojas

 

2012 metų laimėtojas

 

 

Ne, mano brangūs studentai. Ne ten jūs koncentruojatės. Ninth Ward, New Orleans ar kokiam Bangladešui per landslides šitas jūsų reikalas nepadės. Skirtingai nei apžvelgiami trys pastarųjų metų laimėtojai, future housingas turi koncentruotis ant ne tų visų politiškai korektiškų bazarų, bet ant stability, sustainability ir inertia. Kaip labai gerai matosi iš pastarųjų dešimtmečių reikalų, visos zonos, kur telkiasi gyventojai, telkiasi ten dėl socioekonominių priežasčių ir gerai sudėliotas miesto audinys tik pagerina jau ten gyvenančių kokybę.

Tuo tarpu dėl liūčių, potvynių, nuošliaužų, taifūnų, žemės drebėjimų, staigių temperatūros svyravimų ir tornadų tas jau sustainable ateities namas turi būti gelžbetoninė tvirtai apšiltinta dėžutė, arba ant gelžbetoninių polių, arba ant earthquake-proofed pamatų, priklausomai nuo geografinės zonos, o ne baisiai mandra lengvų konstrukcijų (carbon fiber ar medinis karkasas) lūšnelė. Tas jūsų koncepcines lūšneles klimato kaita nuneš taip, kaip nunešė Tacloban ir Leyte. Tuo tarpu kai mūsų visi gelžbetoniniai resortai liko stovėti ir buvo operational throughout, su savo rezervuarais, generatoriais ir the likes.

Žymiai geresnė labdara Filipinams būtų ne jūsų dolbani konkursai, o trys laivai armatūros ir manuals in tagalog, kaip vietoj susimaišyti normalios markės betoną. Kuris, prie visko, dar yra ir nežmoniškai ekologiškas.

Ir jeigu visus tuos socialinių mokslų researcherius, kurie rašo useless darbus apie holokausto muziejus, pasodinus ant ekonominio case skaičiavimų, kiek apsimoka perstatyti Ninth Ward, o kiek apsimoka visus perkraustyt naxuj į flood non-endangered areas, mes visi būtume way better off :)

Ir čia galima ginčytis, kam tokie konkursai taikomi, o gal jie visai netaikomi disaster-affected areas, o gal čia taip ką nors padarom. Bullshit, I say. Jei jūsų tie konkursai turi grynai koncepcinį pritaikymą, jūs tiesiog vykdote mental masturbaciją, o ne architektūros ar urbanistikos ateities kūrimą, padedamą į stalčių as soon as diplomai were distributed. 

 

Dar niekas nekomentavo


[bbcode]