kaip.tik.ten  del.icio.us kultūros barai

2013.07.30, 16:00

Čia bišken buvo toks tylus periodas, nes darbai pickino up the pace. Bet jau seniai esu nusitaikius į paskutinius atseit kultūros įtvirtinimus, nes bullshit bingo ten ima veikti ne ką blogiau, nei kokioj Akistatoj. Kalba eina apie gerbtiną žurnalą "Kultūros barai".

Čia mes turime tokį visiškai axujieną nekompetencijos, far far gone socializmo ir ludizmo festivalį 2013 metų 5 numeryje, poroje straipsnių pavadinimais "Atsilikimo baimė apakina jos aukas", kur, reiškia, Almantas Samalavičius kalbasi su architektu, architektūros teoretiku ir urbanistu Leonu Krieru ir dar geresnis "Pinigai byloja garsiau už demokratiją" su matematiku, fiziku, urbanistu Nikosu Salingarosu. 

Galima pradėti nuo to, kad vienas iš ryškiausių šio korifėjaus karjeros taškų yra blogai pagarsėjęs Poundbury projektas, kurio kuratorius ir vykdytojas yra Velso princas Čarlis.

 

Taip, brangūs draugai, tai yra 1993 metais pastatytas daiktas. Todėl, kad Leon Krier mano, kad čia zajabys.

Velso princui Čarliui mama neduoda sosto, tai jis iš piktumo imasi kurti va tokius projektus, bandydamas imituoti "senus gerus laikus, kai žmonės buvo geresni ir nebuvo tiek nusikaltimų". Poundbury yra siaubingas mėginimas pastatyti Britanijoj kitas vietines Rumšiškes. Kodėl jie taip darė, nelabai aišku, nes vietinių Rumšiškių senoji geroji Anglija turi daugiau nei pakankamai. Bet čia yra geras fonas tolesniam vaikino bazarui, kuris tiesiog trykšta įvairiais apibendrinimais ir įžvalgomis. Let's have a looksie.

Vyksta baisiai ilgas yadayadayada, kol žmogus trenkia va tokį pastebėjimą:

"Anksčiau maniau, esą tada,kai žmonės pagaliau suvoks katastrofiškus modernizmo padarinius, racionalus jų apsisprendimas paskatins pradėti radikalią architektūros ir urbanistikos reformą."

Ehm. Kur čia tie katastrofiški modernizmo padariniai? Kas kur ką? Kodėl? A, dėl visko, pasirodo, yra kaltas iškasenų kuras. Nu ok, gal jis čia kur nors ką nors su kuo nors pagaliau susies. Fine.

(four pages past). Ne, nieko su niekuo jis nesusieja niekur, per keturis puslapius vyksta self-congratulatory bazaras apie savo tradicinę architektūrą ir kad tie korifėjai, kurie stato visokius grožius, tai yra kiaulės parsidavėliai. Judam į kitą straipsnį. Šitas varo žymiai geriau.

(TBC...)


Dar niekas nekomentavo


[bbcode]