kaip.tik.ten del.icio.us kultūros barai

2013.07.30, 16:00

Čia bišken buvo toks tylus periodas, nes darbai pickino up the pace. Bet jau seniai esu nusitaikius į paskutinius atseit kultūros įtvirtinimus, nes bullshit bingo ten ima veikti ne ką blogiau, nei kokioj Akistatoj. Kalba eina apie gerbtiną žurnalą "Kultūros barai".

Čia mes turime tokį visiškai axujieną nekompetencijos, far far gone socializmo ir ludizmo festivalį 2013 metų 5 numeryje, poroje straipsnių pavadinimais "Atsilikimo baimė apakina jos aukas", kur, reiškia, Almantas Samalavičius kalbasi su architektu, architektūros teoretiku ir urbanistu Leonu Krieru ir dar geresnis "Pinigai byloja garsiau už demokratiją" su matematiku, fiziku, urbanistu Nikosu Salingarosu. 

Galima pradėti nuo to, kad vienas iš ryškiausių šio korifėjaus karjeros taškų yra blogai pagarsėjęs Poundbury projektas, kurio kuratorius ir vykdytojas yra Velso princas Čarlis.

 

Taip, brangūs draugai, tai yra 1993 metais pastatytas daiktas. Todėl, kad Leon Krier mano, kad čia zajabys.

Velso princui Čarliui mama neduoda sosto, tai jis iš piktumo imasi kurti va tokius projektus, bandydamas imituoti "senus gerus laikus, kai žmonės buvo geresni ir nebuvo tiek nusikaltimų". Poundbury yra siaubingas mėginimas pastatyti Britanijoj kitas vietines Rumšiškes. Kodėl jie taip darė, nelabai aišku, nes vietinių Rumšiškių senoji geroji Anglija turi daugiau nei pakankamai. Bet čia yra geras fonas tolesniam vaikino bazarui, kuris tiesiog trykšta įvairiais apibendrinimais ir įžvalgomis. Let's have a looksie.

Vyksta baisiai ilgas yadayadayada, kol žmogus trenkia va tokį pastebėjimą:

"Anksčiau maniau, esą tada,kai žmonės pagaliau suvoks katastrofiškus modernizmo padarinius, racionalus jų apsisprendimas paskatins pradėti radikalią architektūros ir urbanistikos reformą."

Ehm. Kur čia tie katastrofiški modernizmo padariniai? Kas kur ką? Kodėl? A, dėl visko, pasirodo, yra kaltas iškasenų kuras. Nu ok, gal jis čia kur nors ką nors su kuo nors pagaliau susies. Fine.

(four pages past). Ne, nieko su niekuo jis nesusieja niekur, per keturis puslapius vyksta self-congratulatory bazaras apie savo tradicinę architektūrą ir kad tie korifėjai, kurie stato visokius grožius, tai yra kiaulės parsidavėliai. Judam į kitą straipsnį. Šitas varo žymiai geriau.

(TBC...)


kaip.tik.ten del.icio.us I can't even.

2012.03.01, 16:31

Alright, Lietuvos paveldo zonų saugotojai ir reguliatoriai pasiekė naujas idiotizmo aukštumas.

Čia aš kaip tik projektuoju vieną sodybą prie ežero, kur jau maksimaliai stengėmės namą pritaikyti kaimiškam kontekstui pagal užsakovo norus, kur mano pradiniai pasiūlymai buvo kažkas tarp Fallingwater ir Farnsworth House, nes ten irgi kaimas, tiesiog žymiai labiau advanced kosmopolitinė jo versija, neatsiduodanti lietuviškomis vyžomis. There. 

Da ladno tebe, Šarikov, sakė užsakovas ir norėjo labiau tradicinio, ir tuomet man teko klijuoti estetiką prie lietuviškų rąstų konstrukcijos. All in all, finale gavosi visai pusė velnio, kad ir šlaitiniais stogais, ir baiginėjom projektą. Kažkaip va šitaip.

 

 

Ir lo and behold, jau minėtos lietuviškos reguliavimo tarnybos nusprendė, kad nafik ir išleido sukūrė [update: tas tvarkymo reglamentas, pasirodo, galioja jau nuo 2002 ir 2011 buvo padaryti tik smulkūs pakeitimai] išsamų zonos reguliavimo reglamentą. Ir žodis "išsamus" tiksliai neapibūdina to reglamento išsamumo. Aukščiau pavaizduotas namas, kur jau, manytum, tradiciškiau nebūna, neatitinka gudriojo reglamento. 

Nuo dabar net ir nauji namai toje zonoje NEGALI turėti, pvz., langų iki žemės arba mansardos. I fucking kid you not - yra sakinys "langai turi būti pakelti nuo žemės bent per 70 cm". Jau nekalbant apie tai, kad "langai skaidomi (imituojamas skaidymas) keturių, šešių ar daugiau dalių; aukščio ir pločio santykis - 1:0,7-0,8". Pateikti reikalavimai ten ne vieninteliai, tokių perlų pilnas visas dokumentas.

Xujnia tas neužstojamas vaizdas į axujieną ežero panoramą, vaizdui ir erdvei sakykime riebų ne, ir sukiškime poilsiautojus į dūmais smirdančią dviejų galų pirkią, kur lubas gali paremti galva, nes tie šiuolaikiniai poilsiautojai tiesiog nedovanotinai yra aukštesni nei tie valstiečiai, pagal kurių gryčias tuos reikalavimus kažkoks nostalgiškas idiotas suformavo.

Aha, taip pat nepaisant to, kad sklypas tavo gali būti kokių penkiolikos hektarų, tavo triobikės plotas ant žemės negali viršyti 160 m². Nafik tuos vagis su noru gyventi nedovanotinai plačiai ir atvirai, kurie sugebėjo sklypus nusipirkti, žinos.

Nes va Lietuvoj tai viskas turi būti taip, kaip kumečiai prieš šimtą metų prie savo rėželio statė - mažiukai langiukai, mažiukai namukai, apsaugok viešpatie, žmogus pasidarys terasą ir galės išeiti pro stiklinę vitriną. Ne, tegu žmogus lipa per langą, sudalintą kletka, ir sėdi po dvišlaičiu stogeliu susilenkęs, nes nu koks čia paveldo saugojimas, jei žmogui duodi vietos ir oro, ir pagerini Lietuvos kaimo turizmo būklę, caterindamas žymiai platesnei, gerbūvio pasiilgusiai net ir kaime, miestiečių ir dolbanų estetų nedidelei masei. Fuck you, reguliatoriai.

Ir dar vienas daiktas - visą bendrą mažyčių triobikių vaizdą matys tik Jovaiša, darydamas dar vieną nostalgišką, rūkuose paskendusios devyniolikto amžiaus baudžiavinės Lietuvos vaizdų albumą iš oro. Paprastas turistas ar gyventojas, kaip žinia, mato visai kitą bendrą vaizdą - atvažiavimą į sodybą, ežerą, sodybą, šašlyką, ir vaizdą į ežerą per didžiulius langus. Arba pakrypusius drožtus vartelius atvažiuodamas, sutrūnijusius pinučius ir groteles tamsiam kambariuke, jei lyja, o Lietuvoj lyja visada, ir jis ten sėdi, apkrautas pinučiais, šiaudiniais sodais ir moliniais vazonais, margintais eglute. Again fuck you, reguliatoriai.

Iš kitos pusės, kodėl tuomet nesureguliavus, kaip turi atrodyti tų triobikių vidus, kiek procentaliai, atlikus vidutinio ten gyvenusio valstiečio gyvenimo būdo įvertinimą, turi būti užkrautas neplautais namų rakandais ir verpimo rateliais interjeras, ir kiek kiaulių ar vištų turi per dieną įeiti pro paradinį įėjimą, kad būtų visiškai patenkinti paveldo reikalavimai?

Disclaimer: reguliavimas būtinas, kad kas nors nesugalvotų penkiaaukščių ten statyti, bet then again, radus tinkamą vietą ir sąlygas, why the fuck not. Bet reglamentuojamo langų dalijimo ne kokioj nors senamiesčio teritorijoje, o miškuose, naudos aš niekaip nu niekaip negaliu suvirškinti.

kaip.tik.ten del.icio.us labdara

2011.08.28, 13:10

Once, aš turėjau uošvius, kurie buvo sort of new money ir dramatiškai mylėjo gyvūnėlius.

Jie tuos gyvūnėlius taip mylėjo, kad turėjo bokserį karvės dydžio šunį, kuriam leisdavo miegoti savo lovoj ir lakstyti laisvai po kiemą, po ko visom savo purvinom sulytom kojom anas įsiropšdavo pas juos į minėtą lovą.

Arba ant svetainės sofų, kurios, laimei, bent jau buvo odinės ir kartą per pusę metų kas nors prisiruošdavo nuvalyti ten susikaupusią visiškai naują mikrobų purve civilizaciją, kurie šiek tiek pasipiktindavo, nes jau buvo beveik išradę ratą, o laužo neužkūrę tik todėl, kad oda prastokai dega, o degtukai virtuvėj. 

Tas bokseris taip pat turėjo distinctive kvapą, kuris, priklausomai nuo to, kaip labai tu myli gyvūnėlius, buvo vadinamas "nežmonišku dvoku" arba "šuniuko aromatu". Nes su visa meile gyvūnėliams skalbti centnerio svorio bokserį žmogai prisiruošdavo retokai, nes visa meilė obviously turi svorio kategorijomis apibrėžiamas ribas.

Meilė gyvūnėliams siekė taip toli, kad pakankamai significant savo du procentus žmogai skyrė vargšų beglobių gyvūnėlių draugijoms, kurios juos labai mėgo ir per Kalėdas atsiųsdavo atvirutę su prakalbusių gyvūnėlių padėka or something.

All I am saying, kad senelių globos namai ar vaikų ligoninių skyriai looks way more dramatic nei gyvūnėlių prieglaudos. 

kaip.tik.ten del.icio.us hobiai

2009.05.22, 13:43

Aš visą laiką galvojau, kas yra wrong su manim, kad aš laisvalaikiu niekada nesiruošiu šokti su parašiutu ar iš jo, užsiiminėti kokiu nors debilišku skiautiniu siuvinėjimu ar - lowest of the low - pulti fotografuoti gėlėtų pievų su gilia mintim wherever I go ir pirkti polaroidus ar veidrodinius prisukamus objektyvus su apelsinais. Trumpai tariant, aš neturiu jokio mėgstamo užsiėmimo, išskyrus bitchinimą prie martinių su mon cher mari ar occasional kostiuminės dramos peržiūrą, bet čia prisiskaito prie šeimyninio gyvenimo, right?

Kol man šiandien atkarpoj prie žiežmarių, vis dar dainuojant "keep on rollin'" atėjo nušvitimas, kokios mano problemos: taigi aš baisiai happy žmogus - mano darbas yra tas laisvalaikio užsiėmimas, kurį aš ir taip daryčiau, bet dabar už jį dar ir moka. Ko pasėkoje teoriškai turėtų followinti teiginys, kad žmonės, kurie desperatiškai mėgina rasti prasmę laisvalaikyje, gal turėtų imti pagalvoti apie savo duonytės ir sviestuko uždirbimo būdą? Then again, former teiginys yra absolute bullshitas bent keliems žmonėms, kurie turi sau tinkamus day jobsus ir dar gerai fotkina...or whatever. Aš bišken pachmielnas, totally vis dar teberollinantis ir bišken confused.

kaip.tik.ten del.icio.us yay

2009.05.18, 12:32

Laimėjo Dalia, dėl ko yra didus džiugesys.

On the dark side, mano smegenys kažkodėl ypatingai iš avižinės košės stadijos po ano penktadienio nepajudėjo.

kaip.tik.ten del.icio.us dažymas

2009.04.11, 20:15

Actually, tai yra viena iš tų dienų, kurios, nepaisant mano absolute fabulousness atvejo, kartais atsitinka - tai diena, kai aš atsiimu savo ankstesnius pareiškimus. Buvo dvi rimtos priežastys - mano uošvienė, kuri firminiu neatremiamu balsu pareiškia, kad man tai priklauso dėl jaunumo, ir faktas, kad aš bišken fragile po vakarykščio Rene sauvignon blanc kiekio ir begėdiško mano sutuoktinio poelgio postinant pogirtes nuotraukas į savo blogą, ko pasėkoje man labai buvo sunku ginčytis. Nu jūs getinat the point. Ir trimitams lydint, pristatau savo ir visos familijos jungtinio rezultato pavyzdį:

Mano sutryptam dignity nuplauti šian su uošviene pajamėm dėžę tokio pat fabulous vynelio iš La Cave. Soo perfect - dar pavaizduosiu valandą darbo ir eisim bišken atsigerti. Visiems linksmų Velykų.

 

 

 

 

kaip.tik.ten del.icio.us muzika

2009.03.09, 14:58

Nu ok, dabar aš with all due respect tikrai talentingiems Lietuvos muzikantams turiu vieną rimtą userio rantą. Tvirtai tikiu, kad patys muzikontai yra susirūpinę tik muzikos kūryba, nes konkretų kompaktą galėjo sugalvoti tik vadybininkai-dizaineriai on acid and not in the good way.

Behold, pavyzdys 1:

Čia tokį vaizdą mato useris, atsidaręs kompaktą su explore opcija. Ok, aš galiu būt tam tikras retardas su kompo visokiais priborais, alia labai norėčiau tiesiog pajamti ir dragdropinti gabalus į savo podą ar winampo listą. A čia nixuja nesuprantu ir labai man ieškoti ir googlinti vieno cd tingu. Btw, Pictures folderis tuščias.

Pavyzdys 2:

Taip atrodo tas ūkis, kai groja muzonas. Škias, garsas konkrečiu atveju reguliuojasi tam jau taskbare, kur aš net pamiršus buvau, kaip ikonkė atrodo, taip pat panašu, kad turėtum by this time būti išmokęs maliodijas su pavadinimais atmintinai, nes kuris gabalas teikiasi būti grojamas, irgi nesimato. Ar čia užsiimti dedukcija ir skaičiuoti, kelinta daina po powerforewer?

Vienu žodžiu, aš kaip galutinis naudotojas sakau jums, vadybininkai mano, "nitroš rabotajuščiu sistemu" ir ratas blin jau išrastas! Tikrai tikrai. Ir patys gabalai super.

 

 

 

| 1 | 2 | 3 |