kaip.tik.ten del.icio.us Net Zero

2014.01.13, 22:18

Aš čia sau vakarais, kol nepradedu lūžinėt ir tada skaityt kokios nors idiotiškos istorinės kostiuminės dramos, kramtau specialiąją techninę literatūrą, currently Net Zero Energy Buildings - International Projects of Carbon Neutrality in Buildins, išleistą tokio respectable ruporo kaip Detail Green Books, sudarytą bendradarbiaujant International Energy Agency ekspertams tarp Solar Heating & Cooling ir Energy Conservation in Buildings & Community Systems programų.

Tai čia kaip ir seniai viskas aišku buvo, kad nuo architektūros priklauso kokie maksimum 20 procentų sustainability taškų, kurie būna pasiekiami arba gera pasaulio šalių orientacija ir nedideliu kiekiu langų, arba nevjebennai brangiais trigubais fasado skins iš visokių kosminių pokalbį palaikančių medžiagų. Nu ok, taip pat didžioji dalis apžvelgiamų pastatų yra Vokietijoje arba Austrijoje, kas patvirtina mūsų kažkada prie šašlykų išsiaiškintus faktus, kad Vokietija jau labai seniai steadily remia ir vysto alternative renewable energy naudojimą ir savo coal fuelą, ir photovoltaic elektrą superka į gridą jau nuo 2000, irgi už nevjebennas babkes. Bepigu aniems, valkatos turčiai industrialistai.

Visa kita tame zero energy koncepte yra baisiai krūta ir komplikuota, kur kai kas net keramines plytas iš šalimais esančios upės dugno kepa ir už tai irgi taškų gauna kaip mol už vietinę medžiagą. Mind you, niekur tame reikale nėra jokio atsipirkimo.

Bet iš esmės tai mane labiausiai pradžiugino arabų projektas, gamintas grandų Foster&Partners - Masdar Urban Development projektas, 25 km nuo Abu Dhabi, grynoj kapitalinėj dykumoj. Arabai pinigų turi, nutarė padaryt pasauliui showcase, kaip čia reikia tvarkyt Urban Net Zero reikalus. Ne tai, kad jiems labai rūpėtų, bet nu because. Įkūrė chebra specialią tax zoną, nutarė sukurti incentives 1500 kompanijų ten atsikraustyt. Tikslas - suvartoti 70% mažiau energijos nei šalimais esantis Abu Dhabi, nuo 169 000 kWh/a iki 50 000 kWh/a per person.

Tram param, planas buvo padarytas su geriausiais ketinimais - miesto struktūros pasukimas 45 kampu, šalutinės gatvės ne ilgesnės kaip 75 m, orientuotos šiaurės vakarų-pietryčių kryptimi, neleidžiant vyraujantiems karštiems ir drėgniems šiaurės vakarų krypties vėjams (iki 47 C) patekti į miesto tinklą ir praleidžiant juos virš miesto. Daug fontanų, kurie atlieka garuojančio vėsinimo funkciją, vakare miestą vėsina rytinės dykumos vėjai, numesdami temperatūrą iki balmy 34 C.

Fotoelementų gaminama elektra padengia apie 90 % viso miesto poreikių. Šalia statoma didžiausia pasaulyje saulės energijos terminė stotis. Kondicionavimas sudaro apie 70% visos energijos suvartojimo vasarą, Masdare naudojami rekuperatoriai arba visokios naglos higroskopinės sistemos šaldymui, taip pat šalčio sijos (pasyvūs vėsinimo konvektoriai). Nu su airtightness fasadų chrienovai, bet po smėliu yra daug benzino, kosminiais kaštais pastatysim, ir photovoltaic po smėlio audrų valysim Bangladešų pagalba.

Ir tada toks smulkus punktelis apie vandens desalinationą, nes nu tragiškai gėlo vandens ten nėra jokio. Taigi pasirodo, kad tokio dydžio desalination plantai ir tokie energijos kiekiai, kokie būtų reikalingi 50 K gyventojų miestui viduryje dykumos, neegzistuoja. Taigi krūtasis Masdaras dabar yra pajungtas ant Abu Dhabi municipalinės gėlo vandens tiekimo sistemos, nuo kurios ne visai aišku, kada ir if ever bus atjungtas.

Tada pasirodo, kad suprojektuota personal rapid transit sistema autonominiais elektriniais mašiniukais, pakelta ant platformos ir valdoma centrinio kompo, kuris apskaičiuoja greičiausius routes ir mažiausias įvykių tikimybes, would exceed reasonable expenditure. Nu ir kiti fuckupai.

Tai labai kažkaip mane džiugina the futility of exercise tokioj vietoj, kur yra labai daug pinigų, tuos pinigus europiečiai konsultantai pasiima, ir niekas nepasivargina arabams papasakoti, kad toje vietoje, Net Zero or Net Plus Plus iš viso neapsimoka nieko statyti.

kaip.tik.ten del.icio.us religija ir korporacijos, part III

2013.02.15, 17:24

(įkvėpimas tęsiasi, pradžia dviem postais žemiau :)


Dar ten liko pora tokių labai keistų tezių, kurių tiesiog negalima palikti nepakomentuotų.

"Kunigaikštis Vytautas tapo Didžiuoju, o jo pusbrolis Jogaila - karaliumi ne tik todėl, kad sutriuškino kryžiuočių galybę, bet ir todėl, kad sumojo paskutinę akimirką apsikrikštyti patys ir apkrikštyti Lietuvą, suteikdami jai antrą šansą, po Mindaugo, tapti civilizuotos Vakarų Europos dalimi. Ir Lietuva šį šansą išnaudojo."

Am no historian, bet balti siūlai čia kažkur kyšo. Visi, bent kiek nors klausę istorijos pamokų aštuntoje klasėje, puikiai supranta, kad krikšto priėmimas LDK buvo toks pat formalumas, kaip ir dabartiniai LR diplomatiniai santykiai su Rusijos Federacija. Tą krikštą chebra priėmė ne dėl to, kad buvo nežmoniškai sužavėti Romos Katalikų Bažnyčios sugebėjimais saugoti kultūrą ir skleisti mokslinius eksperimentus, o todėl, kad liktų vienu pretekstu mažiau atsiųsti iš Rygos Teutonų ordino armiją dar vienam LDK atvertinėjimui. Neypatingai jie juo ir naudojosi, nepuolė vaidilučių iš karto kūrenti ant aukurų kaip raganų, ir dėkui jiems už tai. 

O dėl visų šviesuolių kunigų, išlaikiusių lietuvių kalbą ir kitus valstybingumo požymius, lieka toks vienas niuansas. Patriotizmas ir krikščionių tikėjimas nebūtinai yra komplektas. Jei ne katalikai kunigai šviesuoliai, tai būtų buvę graikų ortodoksų tikėjimo lietuviai šviesuoliai - čia kalba eina apie asmenybes, įgijusias tam tikrą išsilavinimą ir sugebančias progresyviai ir patriotiškai mąstyti, taip pat suprantančias įvairias valstybingumo apraiškų svarbas. Tokie atvejai yra laimingos išimtys ir deviances, o ne norma, suformuota krikščionybės dogmų. Trust me, Romos Katalikų Bažnyčiai kaip korporacijai buvo visai nesvarbu, ar Lietuva bus Lietuva, ar Lenkijos dalis. 

Vsio, šiandien yra penktadienis ir martinis vakare.

kaip.tik.ten del.icio.us religija ir korporacijos, part II

2013.02.14, 22:25

(jei neaišku, apie ką čia toks įkvėptas bazaras, tai pirma reikia skaityti ankstesnį postą, nes nu čia yra tęsinys:)

Aha, na čia turbūt ir taip aišku, kad jau kas kas, o bažnyčiai scientific revolution visai nepatiko. Nes jei tu gali, statydamas sau valtį, remtis ne malda, o iš naujo pritaikytu Archimedo dėsniu, tai sort of automatiškai sumažina tavo norą mokėti dešimtinę, amirite?

Matote, bažnyčia kaip korporacija visiškai ir absoliučiai buvo nesuinteresuota jos avelių savarankišku mąstymu ir jau apsaugok viešpatie visokių antikinių klasikų išmanymu. Dar The Name of The Rose buvo labai geras epizodas pačiam gale, kai Jorgė iš Burgo iš visų jėgų bando suvalgyti Aristotelio veikalą užnuodytais puslapiais apie juoką, kuris yra visokių blogybių šaltinis. Alegorija, žinoma, bet labai tiksli. Apskritai, savarankiškas mąstymas sucks ir gauni mažiau dešimtinės, užtat jokios biblijos interpretacijos ir jos skaitymas namuose apskritai yra erezija ir ant laužo tave.

„Krikščionių kunigai ir vienuoliai, suslapstę civilizacijos liekanas, nuolankiai ėjo pas naujaisiais valdovais tapusius barbarus ir palengva, tyliais, bet įtaigiais balsais civilizavo juos. Tai buvo šimtmečius trukęs darbas, bet dėl jo XIV a. Europoje tarsi staiga atgimė antikinė kultūra ir civilizacija."

Bitch, please. Jie jų necivilizavo, o engineerino hostile takeover. Ne dėl jo ble XIV a. Europoje kas nors atgimė, oi ne dėl jo. Humanizmas ir antikinės kultūros atgimimas atsirado ne todėl, kad katalikų vienuoliai kantriai civilizavo valdovus ir liaudį, o dėl to, kad vadovams ir liaudžiai eventualiai atsibodo baisiai daug mokėti bažnyčiai. Jei Romos katalikų bažnyčiai būtų pavykę sulaikyti Niutonus, Kopernikus, Galilėjus ir ką jie ten dar sudegino (ir not that they did not try), tai Renesansas būtų neįvykęs. Hence, jokio civilizacijos kilimo ir antikinės kultūros atgimimo, kaip mes jį suprantame, minima bažnyčia nenorėjo endorsinti.

„Atėjo Renesansas, ir staiga paaiškėjo, kad nei graikų filosofų kūriniai, nei Romos skulptorių šedevrai niekur nėra dingę - tiesiog visą tą laiką jie laukė savo valandos už saugių vienuolynų sienų, saugomi nuo nepatyrusių akių. Kai Bažnyčia nutarė, kad visuomenė jau subrendo suvokti antikos didybę, visa tai išvydo dienos šviesą. Atlikti tokią daugelį šimtmečių trukusią civilizacinę misiją tegalėjo Katalikų bažnyčia. Tam jai teko įsteigti universitetus, suburti pirmąsias mokslo draugijas, išplėtoti mokslą ir technologijas, įdiegti sampratą apie bendrą teisę ir įstatymus."

Again - bitch, PUHLEEEESE. Čia konkrečiai tai aš turiu apskritai baisų piktumą apie gerbiamo rašytojo toną. Va štai jums pateikiamas kaip užtikrintas ir nenuneigiamas faktas, kad kas jau kas, o jau Bažnyčia mėgino išsaugoti visokius gerumus ir tik laukė, kol visuomenė subręs. Bendroji teisė ir įstatymai anai buvo reikalingi tiek, kad avelės viena kitos neišpjautų, gražiai sutartų, kiek jau ten gaunasi ir nepamirštų, kas jų pirminis viešpats.

Also, dėdė šnekate niekus, kaip sakė muminukas. Jei autorius būtų bent nors mažumėlį pasidomėjęs actual Bažnyčios požiūriu į kokį tai antikinių vertybių saugojimą, tai būtų sužinojęs, kad nixuja jie nesaugojo. Pusė bažnyčių Italijoje yra pastatytos iš vogtų paveldinių kolonų antikinių šventyklų vietose. Balbekas kaip axujienas kompleksas išgyveno todėl, kad jo kolonos buvo per didelės pavogti ir Libane krikščionys iki jo beveik neprisikasė, nes baisiai nepatogu ten prieiti. Apskritai helenistinis paveldas geriausiai išliko Sirijoj, Šiaurės Afrikoj ir the likes, kur visokie uolūs krikščionys nepriėjo jo pavogti arba sugriauti. Antikos didybę, skulptūras ir architektūras bažnyčia dubastino visais įmanomais būdais, nes nu pagonys, koks čia tas jų menas, whatever.

Bažnyčia yra lėtai judanti, inertiška, savanaudiška, didžiulė korporacija su devyniais aukštais administracijos, ir jau turbūt nebetoli jos galas. They had a good run, though.

Bet priskirti mokslinius ir civilizacijos laimėjimus exclusively krikščionybei yra taip pat klaidinga, kaip sakyti, kad Metai vargšo Donelaičio yra svarbus kūrinys ar kad lietuvių kalbą būtinai reikia saugoti, arba kad Mahometas sukūrė savižudžio bomberio koncepciją. Bažnyčiai būtų buvę daug geriau, jei mes iki šiol vaikščiotume ant plokščios žemės, laikomos trijų dramblių ar tai vėžlių, o virš mūsų pleventų angelai sargai, ir kad visokie kosmoso pachodai, kur niekas nepamatė barzdoto vaikino ant debesies, would not have happened.

Actually, jei mano tikrasis darbas būtų ne tas, kas yra, o visokių tokių nesąmonių išsamus rašymas, manau, kad su rimtesniais tyrimais iš šito galima padaryti disertaciją apie tai, kaip Romos katalikų bažnyčia iš visų jėgų visais laikais mėgino sulaikyti mokslą, progresą ir everything else, tik kai jau visiškai nelikdavo jokio pasirinkimo, tai tuomet tiesiog po kokių dviejų trijų šimtų metų atsiprašydavo kokio sudeginto mokslininko ir priimdavo jo įrodytą faktą.

Whew, uždariau tą tabą pagaliau.

 

kaip.tik.ten del.icio.us religija ir korporacijos, part I

2013.02.14, 21:10

Warning: this enlightening analysis is based on Wikipedia and two glasses of barolo. That‘s how thorough and competent I am in such matters.


Aš čia jau kokius du mėnesius turiu atidarytą tabą Lietuvos valstybę ir tautą sukūrė krikščionybė ir Katalikų bažnyčia, kuris mane taip vaguely erzina ir aš vis ruošiuosi sau pačiai ir visiems likusiems trims žmonėms, kur čia užeina, parašyti, kodėl jis mane taip erzina. 


O mane jis erzina taip todėl, kad šitas straipsnis parašytas taip, kaip aš šneku rūkydama po butelio vyno, kai ateina visaapimanti nostalgiška meilė paauglystei, kuri buvo labai laiminga, ir dėl to iš dalies buvo kalta Jėzuitų gimnazija. Todėl mane tokiais atvejais labai lengva išprovokuoti odei apie religiją. Bet mind you, tokių situacijų kol kas buvo kokios dvi ir savo apygirčių rantų aš nerašau kaip rimtų straipsnių. Arba dažniausiai I do, bet gi jūs nepykstat. Dar jis mane erzina bukom generalizacijom ir tyrimų stoka. Aš bent jau wikipediją skaitau tokiais atvejais.

Čia taip pagal gerbiamą žurnalistą išeina, kad kažkaip Bažnyčia ir krikščionybė mėgino nešti gėrį ir auklėti žmones. Čia viskas yra neteisingai ir leiskite papasakoti jums, kodėl.

Pirmiausia, aš nuoširdžiai žaviuosi Romos katalikų bažnyčia kaip korporacija. Čia nenagrinėsime visokių siaubų apie vaikų chorus, nes ši konkreti baisybė yra susijusi su korporacijos pareiginėmis nuostatomis, kurios yra suformuluotos neteisingai, i.e. celibatas, ir iš to kyla visokios tragiškos problemos, susijusios ne su korporacijos koncepcija, o su vykdančiais asmenimis. Bet korporacija nesiekia masių gėrio per se. Korporacija nori praedukuoti mases tiek, kad anos tvirtai laikytųsi esamų kanonų ir kartu neštų dešimtinę, kurią išmoktų atskaičiuoti korporacijos įsteigtose mokymo įstaigose.

Hence, visi Europos proveržiai - renesansas, humanizmas ir Enlightement atsirado ne todėl, kad visi tvarkingai laikėsi vienuolynuose dėstomų dogmų, o todėl, kad ėmė smarkiai jų nesilaikyti.

Anas su baisiai rimta barzda teigia, kad:
"Ne tik Lietuvos - visos Europos civilizacinis iškilimas pasaulyje neatsiejamas nuo krikščionybės ir Katalikų bažnyčios įtakos. Ne dažnai susimąstoma, kad Romos katalikų bažnyčia - vienintelė organizacija šiame pasaulyje, turinti nenutrūkstamą, dokumentuotą dviejų tūkstančių metų istoriją ir tradiciją. Istorine atmintimi ir patirtimi jai negali prilygti niekas, netgi pačios seniausios valdovų dinastijos. Galiausiai Europa ir jos civilizacija turi savo istoriją tik todėl, kad ją užrašė krikščionių vienuoliai, o Bažnyčia išsaugojo jų užrašus."


Tai, kad kolegos mokėjo rašyti, dar nieko nereiškia. Galų gale būtume turėję maurų ar dar kieno nors užrašus. Nereikia manyti, kad vietinės reikšmės blogeriai buvo niekaip nepakeičiami, krikščionys ar musulmonai.


Also, not really. Civilizacinis iškilimas, huh? Kokį kolega civilizacinį iškilimą turi galvoje? Stipriausiai Europoje Romos katalikų bažnyčia buvo įsitvirtinusi viduramžiais, valstiečiai sėdėjo purve, mirė nuo bado, maro, choleros ir karo, o universitetuose tuo metu intensyviai buvo deginami Kopernikai ir the likes. Iš esmės civilizacijos kilimas įvyko tada, kai Renesanso metu, due to prasiplėtę resursai ir visokie laikini geopolitiniai nusistovėjimai, žmonės pradėjo kvestionuoti esamą tvarką ir dogmas, vykdyti visokius eksperimentus ir plaukioti po Pietų jūras, vogdami šafraną.


Tada, tam kvestionavimui rimtai įgavus pagreitį, Liuteris prirašė visokių popierių, prikalė juos prie bažnyčios durų ir taip galutinai įvarė kuolą per patį šv. Petro kupolo vidurį (kuris yra magnificent, btw), ir Romos katalikų bažnyčiai nieko kito neliko, tik pulti į kontrareformacijos kovas, samdytis CTO pareigoms Ignacą Lojolą ir mėginti apginti savo esamas įtakos zonas. Tai visai nepadėjo išlaikyti įtakos universitetuose, dėl to scientific eksperimentai turėjo bišken breathing space.


The 16th century saw the flowering of the Renaissance in the rest of the West. In Polish-Lithuanian Commonwealth the astronomer Nicolaus Copernicus deduced that the geocentric model of the universe was incorrect, and that in fact the planets revolve around the sun. The Italian astronomer Galileo developed telescope technology. Advances in medicine and understanding of the human anatomy also increased in this time. In England, Sir Isaac Newton pioneered the science of physics. These events led to the so-called scientific revolution, which emphasized experimentation.


(text continues kitam poste:)

kaip.tik.ten del.icio.us rinkimai

2012.10.15, 17:11

Aš jums galiu pasakyti tik tiek:

jei esate marginalas komunistas, arba nusikaltėlis, besislėpęs po Rosijos vėliava nuo Lietuvos teisingumo ir tiesiog melagis, arba tėvynės išdavikas, nupirktas per visus galus, arba Lietuvos teismų sprendimų nepaisantis linčo teismo dalyvis iš patvorio, arba šiaip nixuja nesusigaudantis, garsiai rėkiantis homofobas - not to worry.

Lietuvos žmonės jus greičiausiai išrinks į seimą.

Čia jums bišk palate cleanserio.

kaip.tik.ten del.icio.us vaikiškas ūkis

2012.04.11, 10:45

Mus čia namų ūkyje jau senokai baisiai stebina vienas fenomenas, susijęs su visokiais kūdikėnų apyvokos rakandais (see what I did here? heeeheeee.) 

Kodėl visi vaikų žaislai, seilinukai, lėkštės, šaukštai devymaštuoniais atvejais iš šimto yra tokie kraupiai infantilūs ir nudažyti akį rėžiančiu CMYK? 

Kodėl negalima naudoti kokių fovistų reprodukcijų, jei jau būtina reikia primal colours - blyn, aš manau, kad Henri Matisse "La Tristesse du Roi" būtų absoliučiai puikus seilinukas. Meaningful, too. Taip pat iš karto žmogų galėtum exposinti visokiems rimtesniems reikalams nei kad paklaikusių veizolų drugelis. Čia būtų kitokie paklaikusių veizolų dalykai, verčiantys susimąstyti ir ankstyvoje vaikystėje išnagrinėti nepakeliamą būties lengvybę.

Vaikui artėjant prie tos stadijos, kai jau reiktų pradėti cituoti Šopenhauerį originalo kalba, visi tie rakandai galėtų po truputį subtilėti ir vaikiški šliaužiojimo kilimėliai vaizduotų ne antropomorfizuotas, crystal meth apsivalgiusias mašinas, o pavyzdžiui, Joan Miró reprodukcijas. Kas, technically, vis tiek kvalifikuojasi kaip lengvas acid tripas, bet bent meninė nauda aiškesnė.

Violent fragility of existence kiekvienam nuo mažų dienų. 

Ir pagrindinis daiktas, kodėl aš su jokiu kūdikėnu neisiu į dolbanas muzikos mokyklėles, yra tas, kad jie ten liepia dainuoti visokias idiotiškas popsovas daineles tam vargšui į ausį, ir, ko gero, net rimtai nepažiūrėtų į prašymą duoti vaikams paklausyti Pasijos pagal Joną dalį Kreuzige Ihn or somesuch. Arba Bella Figlia dell'Amore iš Rigoletto. 

 

kaip.tik.ten del.icio.us patarimai

2012.03.30, 08:43

Čia dabar yra labai geras ir šiaip visokeriopai naudingas straipsnis žmogams, kurie nori įgyti daugiau žinių apie tai, ką stato - http://www.ekspertai.lt/6_pagrindiniai_akcentai_irengiant_sekliuosius_pamatus

Bet aš ekspertų vietoj tai tokius patarimus kaip "Iškasus tranšėją pamatysime grunto sandarą (žvyras, smėlis, molis), gruntinio vandens lygį. Esamo grunto stiprumo patiems nustatyti nepavyks. Tai padarysite tik pasikliaudami nuojauta." dalinčiau žymiai atsargiau :)

Last time I checked, niekas taip gerai nenustatė pvz., dulkingo priemolio su tiksotropinėmis savybėmis kaip NUOJAUTA, o dar geriau viską nustatinėja žmogaus be geologo pagrindų nuojauta. Kaltinkite mane dalyvavimu sionistų geologų sąmoksle, bet mieli klientai, duokit jiems tą 1K litų ir tegu grunto tipus nustato zondai ir žmogiški zondų priedai.

kaip.tik.ten del.icio.us edukacija

2012.03.29, 15:54

Aš šiandien parašiau turbūt geriausią ballpark emailą ever, kuris yra gryniausia teisybė, gal tik skaičiai nebūtinai tikslūs. 

Kalba eina apie polinius vs. plokštuminius pamatus naujam namui, iš užsakovo pusės vyksta baisus pergyvenimas, kad per polius jis turės šilumos nuostolius. Kadangi mano užsakovai tikrai yra protingi žmonės, bet jiems truputį trūksta statybinio išsilavinimo, ir per internetus projektuodamiesi sau konstrukcijas, kai kiekvienas giria savo sistemas, nelabai jie tos statybinės fizikos pagrindų įgyja nei apie grunto sklype padėtį įsigilina. Reik turėti galvoje, kad polius jau yra žemėje ir nieko ten jis nebeperšąla ženkliai.

Here goes tekstukas:

"Dar kad kiek būtų aiškiau - jei taip jau visai preliminariai, tarkime, per polius Jūs prarasite 5 proc. grindų apšiltinimo (ir čia labai jau pesimistinis vertinimas), Jūsų šildymo kiekis, tarkime, pakils 5 proc. Jei, pvz., namą apšildyti kainuos 400 lt/mėn, su polių nuostoliais kaina bus 420 Lt/mėn, per vieną šildymo sezoną Jūs prarasite 8x20 Lt=160 Lt, per 10 metų - 1600 Lt, per 25 metus papildomi kaštai sudaro 4000 Lt.

Ir jei tarkime, paprastų polinių pamatų kaina Jūsų namui yra 35 000 Lt, o visų juostinių ištisinių arba plokštinių 50 000 Lt, tai skirtumas 15 000 Lt, kuris atsipirks tik po 93,75 metų. Maždaug taip."

Neįtikinau visgi :) Plokštuminiai it is.

UPDATE: nu ir akurat, plokštuminiai yra 250 Lt/m², poliniai 850 Lt/m³, tai mano ballpark konkrečiam projektui buvo visai tikslus, net įvertinant, kad grindų sluoksnyną prie polinių reikia įrenginėti atskirai už papildomus kaštus.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »