kaip.tik.ten del.icio.us teletabiai

2009.02.27, 10:17

Warning, piktas profesinis postas ahead.

Iš ko pažinti, kad žmogus, iš kurio gavai brėžinį, to namo greičiausiai nepastatys:

a. Langų gražusis gradientinis prahatchinimas yra layeryje SA1. Visa kita yra layeryje SA, skirtingom spalvom.

b. Atstumai tarp ašių yra tokie: 1-2: 6399.9994, 2-3: 6424.9994, 3-4 6399.9995. Ir taip toliau.

c. Pastatas esamas, projektuojamas rekonstravimas. Statyta sovietų laikais pagal Krymo sanatorijų pavyzdžius, tipiniu UK-1 karkasu. Tuo tarpu rekonstravimo brėžiniuose atstumas tarp kolonų ašių duotas 6400.

d. Viskas, absoliučiai viskas (vse absoliutno vse)* yra parašyta single line tekstu.

 

*Žiūrėti nuo 38 sekundės.

kaip.tik.ten del.icio.us priesakai

2008.08.12, 10:18

Kiekvienam architektui yra privaloma bent vieną kartą gyvenime neatsispirti ir padegti gumos klijų aerozolio purškalą. Geriau lauke ir keletą metų po universiteto.

kaip.tik.ten del.icio.us mažytės klaidelės

2008.07.29, 16:18

Warning: posto jumoras skirtas statybininkams ir inžinieriams

"Kaip ten jūs padarėt įdėtines detales - mes čia biškį nugrybavom su kolonom" (iš šefo pokalbio telefonu) :)

kaip.tik.ten del.icio.us atsparumas

2008.06.25, 13:30

Warning: įdomūs tik certain profesionalams things ahead.

Jau kelerius metus, leidžiant techninius projektus, mane ištisai zulina mintis, kad vietoj kažkaip defaultiškai priimtų norminių atsparumų (pvz., kažkaip bendrai sutarta, kad REI60 atitinka 250 mm mūrinė siena - kaip tas nustatyta tyrimais, niekur nerandu) reiktų kokiai nors statybinių medžiagų atsparumų laboratorijai sudaryti esamų naudojamų konstrukcijų atsparumų lentelę. Nes, pvz., mano šefas šventai įsitikinęs, kad kai kada tą patį REI60 gali atitikti metalinė konstrukcija su dviem sluoksniais priešgaisrinio gipso iš abiejų pusių. I am not that sure. Kažin gal, pvz., blokelių gamintojai ir pasidaro tokius tyrimus? Reik paskambint.

On the bright side, gal viena būsima giminė mane pamokys pagaliau normalaus vertikalinio planavimo pagrindų.

kaip.tik.ten del.icio.us laiptinės

2008.05.27, 14:44

Ką tik čia apturėjom eilinę savo razborkę su inventorizacijos biuru, priduodant pastatą. Akivaizdu, kad kol plotus ir tūrius skaičiuoju pakankamai primityviai (oh Revit oh my future saviour nuo birželio mėnesio), tol plotų ir tūrių skaičiavimo taisykles interpretuoti reikia labai lanksčiai, nes kitaip nu niekaip niekada nesutampa - I am feeling lucky, this time nesutapimas neviršijo 2 proc. bendro ploto. Imkime, pavyzdžiui, laiptinių plotus: a) kai kada galima skaičiuoti visą plotą kiekviename aukšte; b) kai kada reikia skaičiuoti tik laiptų aikšteles; c) kai kada reik skaičiuoti tik užimamą plotą ground level. Variantas a dažnai taikomas projektiniuose pasiūlymuose, kai plotas dauginamas iš kvadratinio metro kainos, b ir c - tada, kai nixuja niekas nesutampa, nes vis tiek a yra neteisingas inventorizatoriams.

On the very bright and safe side - gaisrinė sauga tame pastate išpildyta idealiai, patvirtinta gaisrinės saugos tarnybos. Veri gud.

kaip.tik.ten del.icio.us DP

2008.05.13, 16:33

Jau visai rimtai šian ėmiausi darbo, kurį turėjau pradėt prieš pusantro mėnesio. Kadangi ofiso planktonas, anksčiau gaminęs konkretų failą, kaip jau rašiau kažkur, neturėjo nė menkiausio supratimo apie object snap tracking ir polar tracking, taip pat sugebėjo prigeneruoti daugiau brėžinio šiukšlių nei sprogdinamas hatchas, pirmi du taskai yra: a) pakeisti visus durų žymėjimus normaliais blokais, katros dabar yra randominėm linijom; b) visus kablelius like in "43,85" pakeisti į "43.85", nekenčiu, kai skaičius atskyrinėja kableliais. So much for intelligent PV darbo :)

kaip.tik.ten del.icio.us praktinė fizika

2007.10.15, 11:09

Mes su Geriausiu Pasaulio Šefu jau kelerius metus susikertam ties vienu klausimu - kai kalba pradeda eiti apie garo izoliaciją ir kondensatus. Anas tvirtina, kad, anot jo, garo izoliaciją, turinčią didelį įgeriamumą, pvz., akmens vatą, reikia saugoti nuo drėgmės, einančios iš patalpos vidaus, ir garo izoliaciją todėl reikia dėti vidinėje pusėje. O man kažkodėl toks vaizdas, kad patalpas kaip tik reikia saugoti nuo akmens vatos drėgmės ir kad nuo to nesupelytų gipso kartonas, ir ta izoliacija kaip ir vietoj. Bet pagrindinis šilumos izoliacijos įgeriamumas tai dėl išorinės drėgmės ir rasos taško, right? Nes nu žiemą tai oro drėgmė būna apie 70 proc. O vidus patalpų gi būna šildomas ir vėdinamas, iš kur tai vatai ten ką nors įgerti? Ir apskritai, garo izoliacija skirta rasos taško kondensato utilizavimui, kad neprasiskverbtų į vidines konstrukcijas, o ne kažkokiai mistinei išorinei drėgmei, kurią ir tinkas sulaiko, right?
Žodžiu, paskirsiu blem porą valandų bišk fizikos tvirtam prisiminimui, bo užkniso ten su juo amžinai mandagiai ginčytis ten reveransais. "Na va aš tiksliai nežinau, bet iš praktikos... - Tai aš irgi tvirtai užtikrinti negaliu, bet manau..." ir taip kokį 40 minučių:)
Update: uhm, točnai garo izoliacija stoguose dedama iš apačios nuo vandens garų patalpoje, my apologies.