kaip.tik.ten del.icio.us ateities namai

2014.01.06, 21:32

Aš šiaip manau, kad teoriniai/koncepciniai konkursai yra laiko gaišimas. Ir to prove me right, čia yra toks škias d3 housing tomorrow outletas, kuris labai oriai surenka žiuri ir nustato, kaip turėtų atrodyti future housingas. Man yra žiauriai smagu dėl to. Smagu todėl, kad kažkodėl blyn every single one of that laimėtojų koncentruojasi į visokį socialinį kosmosą, repopulating deserted areas, reclaiming rain/shit water, using ecological materiolus ir visokias kitas yada yada snake oil key phrases. 2010 metų laimėtojas, štai jums ir prašom.

 

2011 metų laimėtojas

 

2012 metų laimėtojas

 

 

Ne, mano brangūs studentai. Ne ten jūs koncentruojatės. Ninth Ward, New Orleans ar kokiam Bangladešui per landslides šitas jūsų reikalas nepadės. Skirtingai nei apžvelgiami trys pastarųjų metų laimėtojai, future housingas turi koncentruotis ant ne tų visų politiškai korektiškų bazarų, bet ant stability, sustainability ir inertia. Kaip labai gerai matosi iš pastarųjų dešimtmečių reikalų, visos zonos, kur telkiasi gyventojai, telkiasi ten dėl socioekonominių priežasčių ir gerai sudėliotas miesto audinys tik pagerina jau ten gyvenančių kokybę.

Tuo tarpu dėl liūčių, potvynių, nuošliaužų, taifūnų, žemės drebėjimų, staigių temperatūros svyravimų ir tornadų tas jau sustainable ateities namas turi būti gelžbetoninė tvirtai apšiltinta dėžutė, arba ant gelžbetoninių polių, arba ant earthquake-proofed pamatų, priklausomai nuo geografinės zonos, o ne baisiai mandra lengvų konstrukcijų (carbon fiber ar medinis karkasas) lūšnelė. Tas jūsų koncepcines lūšneles klimato kaita nuneš taip, kaip nunešė Tacloban ir Leyte. Tuo tarpu kai mūsų visi gelžbetoniniai resortai liko stovėti ir buvo operational throughout, su savo rezervuarais, generatoriais ir the likes.

Žymiai geresnė labdara Filipinams būtų ne jūsų dolbani konkursai, o trys laivai armatūros ir manuals in tagalog, kaip vietoj susimaišyti normalios markės betoną. Kuris, prie visko, dar yra ir nežmoniškai ekologiškas.

Ir jeigu visus tuos socialinių mokslų researcherius, kurie rašo useless darbus apie holokausto muziejus, pasodinus ant ekonominio case skaičiavimų, kiek apsimoka perstatyti Ninth Ward, o kiek apsimoka visus perkraustyt naxuj į flood non-endangered areas, mes visi būtume way better off :)

Ir čia galima ginčytis, kam tokie konkursai taikomi, o gal jie visai netaikomi disaster-affected areas, o gal čia taip ką nors padarom. Bullshit, I say. Jei jūsų tie konkursai turi grynai koncepcinį pritaikymą, jūs tiesiog vykdote mental masturbaciją, o ne architektūros ar urbanistikos ateities kūrimą, padedamą į stalčių as soon as diplomai were distributed. 

 

kaip.tik.ten del.icio.us holiday: hotel 2, for something a little different

2013.11.26, 16:03

Kaip jau minėta, Tailande mes atsiradom absoliučiai neplanuotai ir TAIFŪNAS baisiai lipo ant kojų (will somebody just ask already:)).

Planas buvo pereit per viešbučius ir pažiūrėt, what's the fuss about. Taigi, po Okuros persikraustėm į Terminal 21 Grande Centre Point hotel, kur nėr toks nežmoniškai fancy, bet dar beveik ir patogesnis. Tas yra puikus pavyzdys vieno iš geriausių Tailando išradimų, kur aš Europoj nelabai ir mačiau - apartment hotels. Didelis ir platus numeris, kuriame tu gali gyventi mėnesius ir gauni visą komplektą wok keptuvių, puodų virtuvėlėje, milijoną spintų, skalbimo/džiovinimo mašiną (labai labai patogu, jei kartais pasipiktini exorbitant laundry service fees, kai skalbti maikę yra brangiau nei nusipirkti naują) ir tą obviously plačiai paplitusį elektroninį tuliko puodą. Taip pat tą patį breathtaking view pro langą. Not that I used wok keptuvės a lot.

Šita lokacija turi visiškai unbeatable susisiekimą su viskuo, nes stovi ant prekybcentrio, SkyTrain stoties ir milijono tuktukų su motoroleriais apačioj. Soi 11 yra už kampo ir penkių gatvės išvažiuojamųjų bariukų "diskoteka avarija", retrofittintų iš hipiškų VW, away. Šitie bariukai yra nežmoniškai puikūs ir bišk pavojingi, kai eini namo ryte ir prisėdi dar po nu po paskutinį dabar jau tikrai. Anie turi susistatę senus gražius Bombay Sapphire butelius, kuriuose jokiais būdais nėra joks Bombay Sapphire, bet vietinis spiritukas, fortunately, ne metilo.

Grande Pointe taip pat turi axujieną baseiną, jei fotkini iš bišk toliau ir į kadrą nepatenka visiškai stupidly suprojektuota apsauginė zona už infinity edge, kuri yra nu kokiais 20 cm per aukšta tik. Alkoholio ir nikotino prie baseino jie neservina, ir gerai daro, gerti reikia eiti už kampo į kitus soi arba tris žingsnius iki smoking lounge. Bišk pasitaiko didžiosios tėvynės atstovų, mirkančių savo speedos ir peroksidines šukuosenas, atskirti juos galima net aniems neprasižiojus. 

 

Tas jau baisusis villainous minimalizmas. Fotkė iš viešbučio saito, bet viskas atrodo idealiai taip pat. Baltumas ir vaizdas pro langą yra win-win.

Also, ble ble - Bangkoko transporto infrastruktūra kicks all ass. Massive investments, trijų lygių transportas, gatvė ant žemės, toll road vienu lygiu aukščiau ir SkyTrain kokių 30 m aukštyje. Reikia ten kokį Zuoką nusiųst, kad susipažintų, kaip tramvajų reikalus reik tvarkyt. 

 

kaip.tik.ten del.icio.us atostogai - mostly about Okura

2013.11.20, 11:52

Kadangi aš jau visiems mirtinai atsibodau su savo nežmoniškai įdomia istorija, kaip mes nuo pirmadienio prie infinity pool Busuangoj pradėjom monitorint Haiyan stiprėjimą ir paskui paskutinėm valandom nusiplovėm į Bangkoką, trys valandos prieš uždarant aerouostus, ir koks tai yra geriausias miestas pasaulyje, tai dabar geriau papasakosiu pamokančią istoriją, kaip turi veikti tikroji serviso kultūra. 

Bangkoke nusprendėm pavykdyti geriausių miesto baseinų stebėjimo misiją. Ir susidarę sąrašiuką, vienu metu pakliuvom į absoliučiai atskirą visatą - Okura Prestige Bangkok, built by Japanese for Japanese. 

Čia jau net ir su ta prielaida, kad Europa ir USA yra absoliučiai nieko vertos aptarnavimo sferoje, palyginus su Azija, Okura nuneša stogą net ir išlepintiems Azijos. Also, leiskite pastebėti - jokio pseudo "kalanialinio" bullshito interjeruose. Viskas clean, minimal, shiny ir magnificent.

 

 

Visas serviso pagrindas, kuris yra visur kitur, čia yra exceedintas kokius aštuonis kartus su detalėm - bagažą surenka, užtagina, tau atsikrapščius į kambarį, bagažas jau pristatytas ten, numeris užstockintas iki lubų visokiais reikalingais daiktais, įskaitant kimono ir tuliką su elektroniniu valdymu, 34 aukšte numeriams priklauso Club Lounge panauda (čia jei vietiniam 7/11 pamiršai nusipirkt toniko džinui, tai gali nueit ten ir pasiimt, tik šortus teks į kelnes pakeist - smart casual dreskodai galioja). 

Vienam klientui čia tenka kokie 3 personalo vienetai. Įroglinus į sportą, vienas tau paduoda vandenį, rankšluostį, ausines ir dar kažką, o kitas nuneša iki treniruoklio. Jei apsaugok Viešpatie, tu neradai kur pasidėt rankšluosčio ir padėjai jį ant radiatoriaus, jie turi specialų vaikiną, kuris ateina ir tau gražiai pakabina jį ant treniruoklio rankenos, man atrodo, ir vandenį atsuka.

Tą pačią minutę, vos tik atsisėdi bare, tau ateina kokteilis ir pranešimas apie happy hour, laikraščiai ir spring rolls. Prieš baigiantis kokteiliui, tiksliai tuo momentu, kai nenori sėdėt sausas tarp stakanų, atvyksta pasiteiravimas, gal norėsit kito. Kitas atvyksta tada, kai išgeri paskutinį lašą esamo.

 

 

Magnificent konsolinis baseinas 24 aukšte su, savaime suprantama, infinity edge. Čia pas juos yra vienintelis bug - baseinas pakabintas šiaurinėj pastato pusėj, tai technically pusę metų jis yra šešėlyje. Bet trust me, apie tai jie perspėja pirmame savo saito puslapyje, fucking Japanese su savo attention to detail.

 

 

Kai mes surašėm jiems reviewsą, kuriame vienintelė pastaba buvo baseino temperatūra, atsakymas atėjo per dvi valandas ir net ne tipine forma. Aš tiesiog privalau pacituoti:

"With regards to the pool, we are very sorry for challenges you faced with the drop in water temperature. As the pool faces north, we face the challenge of too much shade in the winter solstice which has started now. I would also like to share with you that we have already started to heat the water in our pool and we hope there is an opportunity for you to enjoy our facilities soon again."

Na ir teisybė, aplinkui ten ištisai maskatavosi susirūpinę rebiatos su termometrais. Challenges we faced, though, one can't even start to imagine.

 

We hope to see you soon, Okura, we hope.

 

kaip.tik.ten del.icio.us phantom survivals, part I

2013.05.19, 21:41

Dabar, visi trys brangūs skaitytojai, turėkit galvoje, kad postas bus entirely angliškas. Čia yra istorija, kuri, ko gero, dabar jau yra dead ir dėl to talking point is too good not to be shared.

Čia aš turiu visokių kolegų, kurie nori būti baisiai kultūringi ir/arba gauti pinigų iš EU fondų. Tie jau mano draugai buvo sugalvoję konceptą "Phantom Survivals" parodai, kuri iš esmės turėjo rodyti gerai nufotkintą sovietinį architektūros palikimą su baisiai pritemptais kultūriniais komentarais. Žemiau yra mano komentaras organizuojančiai tą parodą chebrai, kurį mes surašėm pusiau ant Grey Goose shotų. Bus papunkčiui komentuojamas jų proposal raštas, actual excerpts marked in blue italics. And here goes.

 "Phantom survivals" project seems to have multiple layers of perceived and actual problems. Now, I apologize in advance if we got all this completely wrong, but this is what we understood from project proposal.

First and foremost, here goes philosophical ideological layer. And I am mentioning it only because of historical and social and what-not changes as a term being present in project proposal. If such an attempt at highbrow analysis would have been omitted, this layer would not exist at all. But there you have it.
Short summary: you have to be fucking kidding me.

You are taking period of, essentially, war, occupation, suppression, which lasted for fifty years, and effectively tried to destroy any uniqueness in any part of life in any country under the regime, and trying to make it look as a definitive period for Lithuanian architecture (quote: „The exhibition will offer the genuine discovery of a country through buildings and city planning projects presenting the Lithuanian architecture as specific and authentic phenomena.").

Architecture, being an applied art and, unlike many other art forms, acutely depending on state of the economy and government, doesn‘t exist in some sort of political vacuum - you have to recognize that point - and what you see in state mandated architecture of that period, is acute reflection of all the horrors, atrocities and plain ugliness, executed in this regime. As, for example, skyscrapers of Hong Kong reflect booming economy of important part of empire, so does most of your hailed soviet architecture reflect masses of dead inteligentsia in Syberia. Exceptions exist, of course, but they are rare. This whole idea resembles artfully making erotic photosessions in concentration camps. It is still concentration camp, you guys, no matter how nice boobs are. You think Germany would like their architecture to be defined by Third Reich period?

Explanation in detail below. This is not in chronological order of proposal points, but rather in order of addressing problem layers.

Project aims to take visitors of the exhibition on a trip to Lithuania through the images of its
modernist architecture, images that reflect social and physical changes Lithuania indicted by Soviet occupation between 1944 and 1990 and the Independence since 1990.

Alright, so far so good.

‘Disappearance' is devoted to the irreplaceable artefacts, which were either demolished or altered. Phantom heritage which threatened survival provided incentive for social awareness.

Irreplaceable modernist artefacts from the same Soviet era? Or you mean buildings, which were exterminated during this era? If this is the case, you might have some point, but I can not gather it from this sentence.

And last sentence doesn‘t make any sense at all, frankly. Do you mean that phantom, destroyed, heritage from before Soviet regime incited some good stuff? But if so, your examples are definitely contradicting it, them being Soviet regime examples, most of them mandated by the state and most of them build by the state, designed by state appointed architects?

What social awareness? How can you credibly claim that this particular architecture had some incentive in social awareness? Have you made sociological research on this matter with sample group of people who actually lived through the time and were in touch with processes occurring at the time, and understood them consciously, being able to analyze factors of that arising awareness? Awareness for what? Independence? The meaning is muddled beyond all recognition.

 

(to be continued).

kaip.tik.ten del.icio.us lemme take you to Rio, part 2

2013.04.29, 21:08

Aha, tai Santa Teresa, nightlife su samba ir gulėjimo dalis.

Rio būnant, yra absoliučiai privaloma nuroglinti iki kokio klubo, kur šoka sambą. Mes taip ir padarėm - geriausiai žinomas klubas yra Rio Scenarium. 

 

Brazilų kabakai dažnai turi puikią drinkų apmokėjimo sistemą. Įeidamas gauni tokį lapą, ant kurio vienos pusės yra meniu, ant kitos barmenai tau brūkšniukais sužymi, kiek išgėrei, ir mokėjimas yra išeinant tokiose maksimos checkout kasose. Labai patogu ir aptarnavimas prie barų yra myliką kartų greitesnis. Čia jie taip pat servina atominio stiprumo savo cukrašvendrių spirito kokteilius, kuriuose nėra mikserio, o tik spiritas su cukrum, po kurio net nelabai kada šokę, e.g., mano significant other, pradeda kraipyti uodegos plunksnas. Am proud to say, susilaukėm unsolicited vietinių komplimentų apie kažkokią obscure sambos rūšį, kur mes, apparently, puikiai mokam. Po visko apsauga tave paima už pakarpos ir įkiša į taksą, kad nesivalkiotum kur nereikia ir kad pasaulio media neturėtų progos parašyti, kad va dar vieni pogirčiai lochai buvo apiplėšti Lapa rajone. Apsauga, btw, stovi net prie eilės prie įėjimo. 

Po visko jautiesi baisiai pavargęs ir persikraustai į tolimą Santa Teresa rajoną, iš kurio taip lengvai į centrą nebepateksi, nes toli ir aukštai, ir pats turi taksistui portugališkai aiškinti, kur tau reikia. 

Santa Teresa yra tapybiškai nugyventas "kalaniaaaalinis" (for those not in the know, toks yra vienintelis teisingas žodžio "kolonialinis" tarimas) rajonas ant kalvos, kur tie ostatki byvšoj roskošy yra plavnai persimaišę su favelom. Vaizdas iš to rajono - priceless. Užtat mes pajamėm kokį tai obscurely axujieną boutique viešbutuką, kad galėtume nieko neveikti, tik į tą vaizdą žiūrėti. 

Maždaug taip. Ir kažkaip taip va.

 

Ten toks mažiukas dešiniam viršutiniam kampe yra mūsų Christ the Redeemer. Čia dabar toks caveat - brazilai dirbt tai ne per daug mėgsta. Visas tas amazing viešbutis yra sort of abandoned, pietų gali ir negauti, nes šefas neatėjo, bet recepcija tau užsakys take-out picos, pagalvių ant gultų nėr, bare lygiai dviejų drinkų pasirinkimas. Tik mes su nuosava bonka džino per daug nekreipiam dėmesio ir mums bišk juokinga, kai gali pats vienas, personalo priežiūros neapsunkintas, nuroglint į tuščią virtuvę ir pasivogt laisvai besimėtančio šampano butelį (not that we did that, nes europietiškas padorumas, pasirodo, net ir po trijų kaipirinjų nenyksta). Bet minimalistiniam kambary rūkoma, veikia burbuliatorius massive vonioj su va tuo uždokumentuotu vaizdu, ir visi tie trūkumai yra sort of giliai pofik.

 

kaip.tik.ten del.icio.us mokyklos ir metodai

2013.04.22, 15:43

Visas tas judėjimas moderniose mokyklose "mokykime vaikus kritinio mąstymo, o ne faktų" turi vieną massive bullshito momentą.

Viskas, ką aš dabar galiu daryti, iš tiesų yra įgauta ne mokykloje ar universitete, bet dirbant konkretų darbą, kurį aš labai mėgstu. Tačiau mokykla enforcino frameworką, kaip tą daryti ir suteikė labai svarbius pagrindus (matematika ir fizika, namely), ant ko tą daryti. Niekas nemėgsta techninio darbo ir kai yra septynerių, baisiai nemėgsta kempenkių minučių, kai reikia daryti vieną darbą, o ne aštuonis.

However, jei negauni supratimo, kad yra disciplina, laikas darbui atlikti ir rezultato gavimas per konkretų laiką, ką tu nuveiksi aštuoniolikos ir kaip dabartiniam ADHD padės sense of entitlement, kad tipo gali nedaryt, jei nepatinka?  Kokį dolbaną kritinį mąstymą turi septynmetis ir kur jo frame of reference tam kritiniam mąstymui?

Čia amerikonai, kurie bando į mokyklų programas įmontuoti tą siaubingą "intelligent creation" momentą vietoje evoliucijos, remiasi tuo pačiu "kritinio mąstymo" teiginiu. How exactly septynmetis ar aštuonmetis atsirinks absoliučiai basic faktus, jei jis dar nėra Darvino potencialo asmenybė ir jam liepia pačiam sugalvoti, kas teisinga? Septynerių metų vaikas nori būti gyvūnėlių daktaras arba kosmonautas, and šita jo nuomonė does not mean shit.

On top of this visada atsiranda koks nors gudruolis, kuris paaiškina, kad daugiau matematikos, jei jis mokėjo aštuonerių, jam nereikia. Well, let's call bullshit, people. Jei taip gavosi, kad pas jus mokykloj kas nors nemokėjo paaiškinti, vaikas nesusikaupė iki galo suprasti ir paskui jūs tapote šilkografijos studijos galva, fine. Bet prašom nesudaryti nuomonės, kad čia yra kas nors gero. And I am speaking from experience here - jei kartais koks vaikas turi potencialo būti inžinierium ar gamintoju, ar scientistu, o ne socialinių mokslų daktaru ar entrepreneriu su polinkiu tapyti prastus namudinius paveikslus, matematika yra absoliučiai būtina. Ir trust me, way more negu kad moki aštuonerių. Aš trigonometriją, pvz., naudoju ištisai ir kas antrą dieną save pakeikiu, kad normaliai neįsisavinau diferencialinio skaičiavimo, kuris man dabar būtų priceless, skaičiuojant trimačių paviršių kreives ir jų dalinimą elementais. Bet bent moku naudotis įrankiais, kurie man leidžia pagal pradinius parametrus tuos paviršius skaičiuoti, bet tuos parametrus turi pateikti ir sugalvoti pats. And I am not even a rocket scientist.

Personally neturėjau ir neturiu jokių ypatingų gabumų matematikai, bet jei ne tos nuolatinės kempenkios minutės smegenų laužymo ir pikto ašaringo namų darbų darymo pas tėvuką garaže, tai būčiau tapus kokiu second-rate drabužių dizaineriu. Tas bent šiokių tokių tiksliųjų mokslo pradmenų įkalimas per jėgą  įgalino  mane pasirinkti žymiai įdomesnį ir prasmingesnį darbą, nei jei mane būtų palikę ketvirtoje klasėje daryti tai, kas man baisiai buvo tuo metu įdomu, namely siūti barbėms krūvas drabužių.

kaip.tik.ten del.icio.us metatyrimai

2013.04.08, 10:14

Kažkada seniai aš pažinojau tokią labai hip&cool porelę, kurie mostly buvo normalūs. Praėjo va kokie dešimt metų po paskutinio gyvo susitikimo ir visiškai atsitiktinai paaiškėjo, kad anoji porelė tapo žaliavalgiais antivakcinatoriais, kurie mano, kad kompo naudojimo apribojimas vaiką gali išgydyti nuo raudonukės, o su poliomielito infekcija geriausiai kovoti, stiprinant sielą špinatų kokteiliais. 

Na ir by Jove, aš seniai supratau, kad gaišti laiką su kiekvienu praregėjusiu specialistu pro zhizniu yra labai nedėkingas užsiėmimas. Bet čia man truputį panižo nagai, nes konkrečias personas pažinojau kaip mostly šviesius ir su logika nesusipykusius žmones, taigi kažkaip visai po trijų stakanų martinio nusprendžiau juos paauklėti, nesiginčijant dėl konkrečių pažiūrų, bet dėl tų pažiūrų susiformavimo metodikos.

Aš mėginau paklausti, kaip čia taip gaunasi, kad žmogus be atitinkamo medicinio ar biotech backgroundo staiga patampa vakcinacijos ekspertu, maždaug va tokiu tekstu:


"Technically nei tu, nei aš nesam qualified tinkamai įvertinti informacijos apie skiepus - neturim jokio medical ar chemical science degree, teisybė? - how come šitas filtras apie galimą skiepų nenaudingumą, besiremiantis interneto linkais, yra teisingas, tavo supratimu? Čia kaip anthropogenic climate warmingo denialists tau gali pririnkti krūvą linkų, kad warmingas vat nevyksta, nes gi šalta dabar, nu. Taikyk scientific dolbaną metodą, Occam's razor - jei 90 proc. respected climate scientists teigia, kad warmingas vyksta, tai, pats neturėdamas atitinkamos kompetencijos, žmogus priimi tu minėtų mokslininkų teiginį. Ir jei 90 proc. respected gydytojų išradinėja vakcinas ir jos eliminuoja kokliušą ir poliomielitą, ir teigia, kad jos veikia, tai tu neini every single time skaityti dolbano delfio ir visu troliu nuomoniu, kad sistema mus žudo. Ne ne. Eini zmogus skiepytis. Taip kaip technically tu negali nixuja nuspresti, reikia Lietuvai atomines ar ne. Ir tinkama vertybiu sistema tavo vaiku nuo poliomielito neapsaugos, btw. Juos apsaugo vakcinos. 

Į ką, expectedly enough, gavau atsakymą: 

"Taip, pagal išsilavinimą esu IT specialistas. Todėl nedarau medicininių tyrimų. Bet lengvai galiu daryti meta-tyrimus. Imu tyrimus, juos lyginu, žiūriu kas juos darė, žiūriu, kur sueina ar nesueina galai ar pan. Man tai hobis, savišvieta, proto mankšta. Kiekvienam savo".

Aha, ir šitoj vietoj man pradėjo visai galai nebesueiti. Meta-tyrimai? Please, you poor devil. Tasme, jei imi iš interneto tokių pačių trolių tokios pačios kompetencijos blogpostus, confirmation biased and all, ir darai iš to išvadas, tai somehow tos tave išvados patampa tikru daiktu? Sueina galai? Kur sueina? Jei neturi kompetencijos ir metodo įvertinti to savo pradinio tyrimo rezultatų, ir iš to darai savo tyrimą, tai tu durnas kaip tas chronius Vasilijus, kuris mano, kad kokakola supūdo smegenis, nes jam sakė chronius iš gretimo kaimo.

Čia kai kada aš turiu tokių klientų, bet labai retai, kurie patys bando sau grunto stiprumą nusistatyt ir pamatus darytis, bet mes atsisakome pasirašyti ant tokių projektų, ir jie pasiklausia dar trečios nuomonės, kuri paprastai sutampa su mūsiške. Ir tuomet vis tiek daro pagal mūsų projektą, nes nu kompetencijos įsivertinti gruntą ir susiskaičiuot armatūras jie gi neturi, o kas nori suskilusio namo. Medicina yra bišk sudėtingesnis reikalas, kodėl visi šitie pinko liberals pamatus projektuoja normaliai, o vaikus gydo zodiako ženklų išsidėstymais ir Coelho knygomis?

Čia fabulously a propos, ištrauka :)

 

 

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »